Швидке переміщення по статті:


     OLAP-звіт відрізняється від звичайного тим, що ви самі визначаєте ті параметри, за якими хочете отримати інформацію. У системі Syrve такі звіти можуть бути побудовані для аналізу будь-яких даних. Наприклад, про суми виручки, страв, що користуються популярністю, ефективності роботи співробітників, витрату товарів тощо.

     Якщо торговельне підприємство входить у мережу, управління якою ведеться за допомогою допомогою Syrve HQ, то OLAP-звіти можуть бути налаштовані централізовано в Syrve HQ і потім репліковані в RMS. Редагування та видалення таких "централізованих" OLAP-звітів в окремих торгових підприємствах неможливе.

     Під час реплікації звіти в Syrve RMS замінюються аналогічними за назвою "централізованими" звітами, завантаженими з Syrve HQ. 

     У системі існує два види OLAP-звітів:

  • OLAP Звіт з продажу для аналізу будь-якої інформації, що проходить за пробитими чеками. Що означають параметри звіту і як вони розраховуються, див. у статті Поля OLAP-звіту з продажу.
  • OLAP Звіт за проводками для аналізу інформації за зареєстрованими проводками. Проводка - це відображення будь-якої операції, яка спричинила рух грошових коштів за внутрішніми рахунками системи. Що означають параметри звіту і як вони розраховуються, див. у статті Поля OLAP-звіту за проводками.

     Наприклад, у звіті про продажі можна подивитися інформацію про кількість реалізованих страв і кількість гостей, які купували їх щодня, але для того, щоб подивитися, як списувалися інгредієнти проданих страв, необхідно використовувати Звіт за проводками. Це пов'язано з тим, що для системи продаж - це, крім отриманих від гостя грошей, списання зі складу товарів, які є інгредієнтами страв. Кожне таке списання – це окрема проводка.

     Ці звіти розташовані в пункті меню Звіти . Крім того, OLAP Звіт за продажами можна побудувати зі списку касових змін. Для цього в пункті меню Роздрібні продажіКасові зміни позначте галочками зміни, що цікавлять зміни і в меню Дії виберіть пункт Створити новий OLAP-звіт.

     В OLAP-звіті з продажу вже попередньо налаштовані звіти для аналізу сум виручки. Щоб побудувати один із цих звітів, потрібно просто вибрати його назву в полі Формат звіту.

     Щоб додати новий звіт:

  1. Перетягніть параметри в область даних.
  2. Натисніть кнопку Зберегти як.
  3. Введіть назву та виберіть тип звіту:
    • "Для всіх користувачів" - звіт доступний усім користувачам.
    • "Тільки для мене" - звіт доступний тільки творцеві.
  4. Натисніть кнопку Зберегти.

     Користувач із правом "Редагувати загальні OLAP-звіти" (B_ESOR) може створювати і редагувати всі звіти, в тому числі доступні всім користувачам.

     Якщо права "Редагувати загальні OLAP-звіти" (B_ESOR) у користувача немає, то він може створювати і зберігати тільки особисті звіти. Загальні йому доступні тільки для читання і редагування без збереження змін.

     Показники, які можна додати до звіту, розташовуються в лівій частині в алфавітному порядку. Під назвою кожного з них зазначено групу, до якої цей показник входить.

     Для побудови звіту перетягніть параметри, що цікавлять, в області рядків, колонок або даних таблиці. Область, у якій ви можете розмістити параметр, буде підсвічуватися синім.

     Для полегшення пошуку потрібного показника введіть його назву в пошуковий рядок.

     Усі параметри розбиті на групи. Кнопка з назвою групи підсвічується синім кольором. Якщо натиснути на неї, тим самим знявши підсвічування, то кнопки з параметрами, що належать до цієї групи, зникнуть зі списку. Наприклад, якщо під час побудови певного звіту вас не цікавить інформація про те, в якому з місць обслуговування (відділень) було оформлено позицію і на якій касі було закрито замовлення, то можна приховати параметри групи Організація

     Як додатковий відбір дані звіту можуть бути обмежені одним або декількома значеннями параметра, що цікавить. Для цього: 

  1. Наведіть курсор миші на праву частину кнопки з назвою параметра і натисніть на значок, що з'явився     Якщо параметру відповідає кілька значень, то відкриється їхній список.
  2. Виберіть одне або кілька значень для відбору і натисніть ОК.

     Значення параметрів ви можете відбирати певним чином, використовуючи для цього тип фільтрації:

  • Той, що включає: у звіті відобразиться інформація тільки за обраними значеннями. Значення, яких не було в списку в момент налаштування фільтра, надалі до звіту не потраплять. Наприклад, якщо з'явилися нові страви, то у звіті з продажу їх не буде.
  • Виключний: у звіті відобразиться інформація за всіма значеннями, крім обраних. Для вибору цього типу натисніть кнопку Включає. На ній зміниться напис і застосується тип фільтра Виключний.

     Роботу фільтрів добре видно в прикладі Виручка за страви по касам з різними типами фільтрації.

     Показники, до яких застосовано фільтри, виділяються темним кольором і розміщуються на початку списку, якщо не були додані в область рядків, колонок або даних таблиці.

     Сформований звіт ви можете зберегти. У цьому разі під час наступного його відкриття не потрібно буде знову налаштовувати параметри, що цікавлять, але при цьому цей звіт міститиме актуальні на момент відкриття дані.

     Якщо ви будуєте або перебудовуєте звіт, що містить багато даних, то рекомендується знімати галочку з поля Автооновлення, оскільки це може сильно збільшити час формування звіту. Якщо галочка в цьому полі стоїть, то в реальному часі відстежуються всі зміни даних, представлених у звіті, і негайно відображаються в ньому.

     Інформацію щодо продажів і проводок, зареєстрованих в Syrve, ви також можете отримати через інтернет за допомогою Веб-звітів з продажу та проводками з Syrve Live.