Швидке переміщення по статті:
У картці рахунку міститься інформація про проведені за рахунком операції за період. Щоб її відкрити, двічі клацніть по рахунку.
Інформація про операції за рахунком може відображатися в одному з режимів: стандартний, розширений або скорочений. Виберіть його в полі Вид.
Хто і коли змінював проводки рахунку відображається в Розширеному і в Стандартному режимах у колонках Дата зміни та Хто змінював.
Щоб надрукувати касовий ордер, виберіть операцію за рахунком, натисніть кнопку Дія і виберіть пункт Друк ордера або пункт контекстного меню Роздрукувати ВКО/Роздрукувати ПКО.
Щоб швидко знайти парну проводку в контекстному меню рядка виберіть пункт Показати другу проводку. Відкриється картка кореспондуючого рахунку, в якій буде виділено рядок з потрібною проводкою.
Якщо проводка сформувалася в результаті проведення документа, і ви хочете дізнатися про нього докладніше, в контекстному меню проводки виберіть пункт Показати документ.
З картки рахунка з типом Грошові кошти реєструються видача і внесення грошових коштів. Щоб зареєструвати одну з цих операцій, виберіть пункт контекстного меню Вилучити або Внести і одну з налаштованих типових операцій, або в меню Дії виберіть пункт Видати гроші або Отримати гроші.
При реєстрації видачі грошей з плану рахунків за корр. рахунком Поточні розрахунки зі співробітниками вкажіть номер платіжної відомості, до якої належить ця операція. Якщо така проводка створюється вручну і одним із кореспондуючих рахунків є рахунок Поточні розрахунки зі співробітниками, то у полі Номер вкажіть відомість, до якої належить ця проводка.
Якщо рахунок належить до типу Грошові кошти, то проводки за таким рахунком можна віднести до статей Cash Flow. До Cash Flow можна включити також проводки, в яких зазначено Корр. рахунок з типом Грошові кошти. При реєстрації проводки Внесення або Вилучення автоматично підставляється стаття Cash Flow, зазначена в налаштуваннях типової операції.
Відразу для декількох проводок рахунку ви можете змінити деякі параметри, наприклад, статтю Cash Flow, або Корр.рахунок. Для цього:
- Виділіть потрібні проводки за допомогою клавіш Shift або Ctrl.
- У вікні, що відкрилося, відредагуйте проводки і натисніть Зберегти. Вікно групового редагування закриється, а проводки, в яких були зроблено зміни, будуть підсвічені синім.
- Для застосування змін натисніть кнопку Зберегти.
З картки рахунка можна отримати деталізацію взаєморозрахунків з постачальником і звірити залишки. Для цього відкрийте рахунок Заборгованість перед постачальниками і виберіть постачальника (шеф-контрагента), який вас цікавить, а також підрозділ у рядку фільтра (зі значком ). Транзакція з типом НАКЛ - це формування заборгованості за сумою накладної (вона записується у кредит рахунку), а з типом НОПЛ - погашення заборгованості під час оплати накладної (сума накладної записується в дебет рахунку). Номери накладних показані в колонці Номер, вхідний залишок і заборгованості показані в колонці Залишок. Див. також Заборгованість перед контрагентами.
Швидко створити нову ручну проводку можна за допомогою копіювання існуючої ручної проводки. Скопіювати проводку можна як у межах однієї картки рахунку, так і з однієї картки в іншу. Щоб скопіювати і вставити ручну проводку виберіть пункт контекстного меню або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+C і Shift+Ins (Ctrl+V).
Списання грошових коштів
Готівкові грошові кошти, що інкасуються при закритті касової зміни, записуються як заборгованість співробітника, який підтверджував інкасацію своєю карткою. Щойно цей співробітник відзвітував за цією операцією, заборгованість необхідно списати.
- У Плані рахунків виконайте подвійне клацання за рахунком, з якого потрібно провести списання (наприклад, "Гроші, видані під звіт"). Відбудеться перехід у картку цього рахунка, що відображає рух за ним коштів. За замовчуванням у списку представлені операції за останні 30 днів.
- Клацніть мишею по останньому рядку списку (у ньому синім шрифтом задано поточну дату і тип операції).
- У полі Корр. рахунок виберіть рахунок, на який мають надійти грошові кошти (наприклад, "Грошові кошти, банк").
- Для відображення грошового потоку від цієї операції у звіті вкажіть статтю Cash Flow.
- У полі Шеф-контрагент задайте співробітника, у полі Коментар напишіть причину.
- У полі Кредит введіть суму, що списується, і натисніть кнопку Зберегти. Списання сум інкасації може здійснюватися при прийнятті касової зміни, див. інструкцію Прийняття касової зміни.
Для розрахунку з постачальниками (для погашення заборгованості перед постачальниками) краще використовувати спеціально призначений для цього інструмент, див. статтю Заборгованість перед контрагентами.
Ще одним прикладом, коли необхідно реєструвати списання, є списання витрат на оренду, амортизацію тощо.
- У Плані рахунків двічі клацніть по рахунку, з якого потрібно списати, наприклад, "Грошові кошти, готівка". Відкриється картка цього рахунку.
- Клацніть мишею по останньому рядку списку. У ньому синім шрифтом задано поточну дату і тип операції.
- У полі Корр. рахунок виберіть рахунок, на який мають надійти грошові кошти (наприклад, "Оренда").
- Для відображення грошового потоку від цієї операції у звіті вкажіть статтю Cash Flow.
- У полі Кредит введіть суму, що списується, і натисніть кнопку Зберегти.
Видача грошових коштів
Щоб зареєструвати інформацію про видачу грошових коштів, наприклад, директору на підзвіт для розрахунку зі співробітниками, виконайте такі дії:
- У Плані рахунків виконайте подвійне клацання по одному з рахунків з типом Грошові кошти, за яким здійснюватиметься списання (наприклад, "Грошові кошти, готівка"). Відбудеться перехід у картку цього рахунку, що відображає рух за ним коштів. За замовчуванням у списку представлені операції за останні 30 днів.
- За допомогою полів За період, з і по вкажіть період, за який відображається рух коштів за рахунком. За допомогою поля Тип операції фільтруються за типом проводки.
- Натисніть кнопку Дії та виберіть зі списку Видати гроші. Відкриється вікно Видача грошей.
- Вкажіть дату виконання операції (за замовчуванням встановлено поточну дата).
- У полі Тип видачі задайте, з якою метою видаються гроші, наприклад, "Підзвіт" (значення вибирається зі списку типів вилучень, для яких корр. рахунок "Поточні розрахунки зі співробітниками").
- У полях З рахунку, Корр. рахунок і Стаття Cash Flow автоматично встановлюються налаштування, задані для зазначеного типу вилучення (у полі Тип видачі).
- У полі Контрагент виберіть співробітника (постачальника або гостя), якому видаються кошти. У полі Сума введіть суму грошей, що видається.
- У полі Підрозділ показано назву торговельного підприємства, у якому реєструється ця операція.
- Якщо обрано виплату за корр. рахунком Поточні розрахунки зі співробітниками, то в полі Платіжна відомість потрібно вибрати номер відомості, до якої відноситься ця операція.
- Ви можете ввести додаткову інформацію про операцію в полі Коментар. Ця інформація буде показана в проводці з нарахування грошових коштів.
- Якщо необхідно за цією операцією роздрукувати видатковий касовий ордер, поставте галочку у відповідному полі. При збереженні цієї операції буде відкрито вікно для попереднього перегляду сформованого документа, з якого він може бути роздрукований або експортовано у формат MS Excel.
- Натисніть кнопку Зберегти.
У нашому прикладі буде створено проводку з типом ІС (Д ("Гроші, видані під звіт") К (З рахунку - "Грошові кошти, готівка")). Детальніше про типи проводок - у статті Довідник проводок.
Після того, як співробітник відзвітує за видану підзвітну суму, вона повинна бути з нього списана, див. Списання грошових коштів.
Внесення грошових коштів
Ця операція також може бути виконана через Syrve POS.
Якщо вам необхідно зареєструвати інформацію про внесення грошових коштів, наприклад, один із гостей поповнює свій рахунок у закладі, то виконайте такі дії:
- У Плані рахунків виконайте подвійне клацання по одному з рахунків з типом Грошові кошти, за яким здійснюватиметься дебетування.
Відбудеться перехід у картку цього рахунка, що відображає рух за ним коштів. - Натисніть кнопку Дії і зі списку, що відкрився, виберіть Отримати гроші.
- За необхідності змініть дату отримання грошових коштів (за за замовчуванням задано поточну дату).
- У полі Тип приходу задайте джерело отримання грошей (значення вибирається зі списку типів внесень, які визначені в системі).
- У полях Корр. рахунок (рахунок, за яким проводитиметься кредитування) і Стаття Cash Flow (стаття руху грошових коштів) автоматично встановлюються налаштування, задані для зазначеного типу внесення (у полі Тип надходження). За необхідності ці значення ви можете змінити.
- У полі Контрагент виберіть співробітника, гостя або постачальника, який вносить гроші. У полі Сума введіть отриману суму грошей.
- У полі Підрозділ показано назву торговельного підприємства, у якому реєструється ця операція.
- Якщо обрано корр. рахунок Поточні розрахунки зі співробітниками, то в полі Платіжна відомість потрібно буде вибрати номер відомості, до якої належить ця операція.
- За необхідності в полі Коментар напишіть додаткову інформацію про цю операцію.
- Якщо необхідно, щоб за цією операцією було роздруковано прибутковий касовий ордер, поставте галочку у відповідному полі. При збереженні цієї операції буде відкрито вікно для попереднього перегляду сформованого документа, з якого він може бути роздруковано або експортовано у формат MS Excel.
- Натисніть кнопку Зберегти.