Щоб зареєструвати надходження товару на склад:
Виходячи з даних нового надходження, може знадобитися зміна прейскуранта: додавання нових позицій чи зміна відпускних цін. Для цього виділіть необхідні позиції в прибутковій накладній та виберіть Дії → Переоцінка.
Сформується наказ про зміну прейскуранта цих позицій на дату, наступну за поточним днем. У ньому ви можете застосувати механізми автоматичного розрахунку нових відпускних цін, див. Накази про зміну прейскуранта.
Збережену прибуткову накладну ви можете сплатити, якщо розрахунок з постачальником по факту вже відбувся. Для цього в меню Дії виберіть пункт Оплатити. Далі дотримуйтесь інструкцій, описаних у статті Заборгованість перед контрагентами.
Примітка: за необхідності, з прибуткової накладної можуть бути роздруковані різні форми документів. Для друку накладної натисніть кнопку Дії та виберіть пункт друку необхідної форми. Також в Syrve є можливість створювати власні форми друку накладної чи супроводжуючого документа. Якщо таку форму треба роздрукувати, то треба вибрати кнопку Дії і внизу меню, що відкрилося, перейти в Шаблони і обрати необхідну, заздалегідь створену, форму із списку.
В списку накладних, при натисканні лівої кнопки мишки відкривається контекстне меню. При виборі в контекстному меню Звіти відкривається вікно попереднього перегляду звіту, звідки може бути виконано його друк; Друк – відкривається стандартне вікно виведення на принтер.
З контекстного меню накладної можна отримати звіти «Рух товару», а також «Звіт про входження товару до страви». Рух товару показано лише за складами, які були зазначені у вихідному документі.
Кількість товару, зазначена в документах від постачальника, може відрізнятись від одержаного за фактом. Якщо немає можливості відрегулювати розбіжності в момент прийому, до обліку приймаються дані згідно з оригіналом документа. Але відхилення за кількістю, договірною ціною та невідповідністю позицій (привезли інший товар) необхідно зафіксувати в системі з метою подальшого вирішення спірних питань.
Саме для таких випадків призначені дві колонки для введення кількості: тара та фактична кількість. Якщо значення цих колонках не рівні, всі вони будуть виділені рожевим кольором, а при наведенні на них покажчика миші буде виводитися підказка із зазначенням різниці у кількості.
Після проведення документа до обліку буде прийнято кількість, вказану в колонці У тарі, але документ, у якому зафіксовано розбіжність, буде позначено значком у загальному списку документів. Надалі на різницю по кількості можуть бути зареєстровані акти списання або накладні на повернення.
Якщо у накладній фактична кількість більша за кількість товару в тарі, то такі позиції також виділяються кольором. У попереджувальному повідомленні такі розбіжності показані зі знаком "мінус".
Таким же значком відзначаються і витратні накладні, що є частиною внутрішнього переміщення, якщо у відповідній прибутковій накладною було зареєстровано розбіжність за кількістю. У документі показується інформація про кількість товару, прийнятого за фактом.
Ввести найменування товару можна двома способами: тому назвою, під якою товар зареєстровано у довіднику номенклатури (у колонці Найменування товару у нас) або за тією назвою, під якою товар проходить за документами постачальника (у колонці Найменування товару у постачальника).
Щоб у накладній відображалися поля Код у постачальника та Найменування товару у постачальника, у налаштуваннях торгового підприємства у вкладці Налаштування обліку встановіть галочку Використовувати товари у постачальника.
Для оприбуткування товару за його назвою потрібно поставити чітку відповідність між товарами у нас та у постачальника. Цю відповідність можна налаштувати заздалегідь у номенклатурній картці товару у вкладці Товари постачальників, прайс-листі постачальника або безпосередньо під час створення накладної.
Якщо відповідність між товарами задано, то в полі Найменування товару у постачальника для вибору доступні як товари із довідника номенклатури, так і товари постачальника, зазначеного у накладній у полі Постачальник. Повний список товарів постачальника відображається у довіднику Зовнішні товари.
При виборі зовнішнього товару автоматично підставляється відповідний товар «у нас», прихід якого реєструється у накладній.
Якщо при прийомі товару за його найменуванням у постачальника, не потрібно контролювати ціни, то в прайс-листі встановіть відповідність «товар у нас» - «товар у постачальника». Та в полі Дія, при відхиленні ціни, виберіть дію "Не попереджати".
Залежно від облікової політики підприємства витрати на доставку товарів та інші додаткові послуги враховуються на окремій статті витрат або включаються у вартість продуктів, що купуються.
Вартість послуги розподіляється пропорційно за товарами накладної та розраховується виходячи із вартості чи кількості товарів. В результаті у колонці Дод. витрати напроти кожного товару з'являється сума, на яку збільшиться їхня собівартість при формуванні проведення приходу на склад, а загальна сума накладної залишається незмінною.
Якщо на підприємстві ПДВ виділяється на окремому рахунку, то розподіл послуг розраховується за вартістю товарів без ПДВ та окремо за сумою самого ПДВ.
Щоб включити вартість послуг у собівартість товарів:
Щоб щоразу під час створення накладної не вибирати алгоритм розподілу, налаштуйте його за замовчуванням у закладці Налаштування обліку в налаштування торгового підприємства.
Додаткові витрати автоматично буду розраховуватись за цим алгоритмом, а в меню Дії навпроти нього буде встановлена галочка.
У випадку, якщо для даного постачальника налаштовано прайс-лист на закупівлю у нього товарів, то вартість одиниці цього товару підставляється автоматично.
Якщо ж у результаті введення даних нової поставки ціна змінюється і вийде за допустимі межі, заданих у прайс-листі, то клітинка буде підсвічена рожевим кольором, а при наведенні на неї покажчика миші буде виведено підказка з описом причин.
У випадку, якщо заборонено проводити такі накладні, і у вас немає спеціального права, то документ із приходом товарів за неприпустимими цінами зберегти з проведенням буде неможливим.
Накладні, в яких є розбіжності з прайс-листом, позначені значком в списку накладних.
За потреби ви можете контролювати ціни, і при цьому не вести довідник "зовнішніх товарів". Для цього у прайс-листі потрібно задати відповідність «товар у нас» – «товар у нас» та вибрати дію «Попереджати» або "Забороняти проведення".
На підставі накладної, в якій зафіксовано розбіжності за фактом прийому товару, ви можете сформувати акт списання чи зворотну накладну на виявлену різницю. Для цього відкрийте документ із позначкою, натисніть кнопку Дії та виберіть потрібний пункт. До нього потраплять усі позиції накладний із розбіжностями.
У накладній позиції з розбіжностями виділені рожевим кольором (поля з кількістю), а при наведенні на них покажчика миші виводиться підказка з зазначенням різниці у кількості. Кількість зі знаком «мінус» означає розбіжність у більшу сторону (фактична кількість більша за кількість товару у тарі). За такими розбіжностями акти списання та зворотні накладні не формуються.