Прайс-лист - це список продуктів з цінами та допустимими відхиленнями від цін у відсотковому чи грошовому виразі. Він використовується для контролю цін при купівлі товарів у постачальників — якщо ціна товару відрізняється від тієї, яку постачальник запропонував у прайс-листі, можна заборонити проведення прибуткової накладної із цим товаром.
У Syrve існують два типи прайс-листів: внутрішній та постачальника.
Прайс-лист постачальника зручно використовувати, коли товар закуповується тільки у одного чи двох контрагентів.
Внутрішній прайс-лист корисний, коли той самий товар закуповується у великого кількості постачальників і ціна на нього варіюється. Її зміну зручніше підтримувати в одному місці, а не редагувати прайс-листи кожного контрагента.
Контроль цін виконується у процесі заповнення прибуткової накладної, якщо у налаштуваннях прайс-листа вибрано, що робити при відхиленні ціни. При додаванні товару до прибуткової накладної в першу чергу перевіряється ціна в прайс-листі постачальника, потім - у внутрішньому прайс-листі, і в останню чергу — у попередній прибутковій накладній, якщо у налаштуваннях торгового підприємства встановлена галочка Підставляти ціну за останнім приходом.
Прайс-листи ще використовуються у звіті Динаміка цін для порівняння цін від різних постачальників та в Аналізі «що, якщо» як джерело поточних цін. Прямо з аналізу «що, якщо» можна завантажити нові ціни інгредієнтів у внутрішній Прайс-лист.
Для роботи з прайс-листами співробітнику потрібно мати право «Змінювати прайс- листи» (B_CHL).
Прайс-лист можна створити вручну або імпортувати в Syrve із готового файлу. У одного постачальника може діяти лише один прайс-лист. Попередні версії прайс-листів зберігаються в історії.
Новий прайс-лист
Щоб створити новий прайс-лист постачальника:
1. Виберіть пункт Товари та склади або Контрагенти → Постачальники.
2. Перейдіть до списку постачальника та натисніть Прайс-лист. Відкриється вікно, в якому поки що немає прайс-листів.
3. Виберіть Дії → Створити. В історії прайс-листів з'явиться новий запис.
4. Щоб вводити товари при замовленні або в накладну за кодами або найменуванням у постачальника, налаштуйте відповідність «товар у нас» - «Товар у постачальника»:
5. У стовпчику Ціна введіть базову ціну товару.
6. Якщо не потрібно контролювати ціни, то в полі Дія у разі відхилення ціни залиште за замовчуванням «Не попереджати». В цьому випадку система ігноруватиме підставлене за замовчуванням відхилення від базової ціни. Як увімкнути контроль цін, див. нижче в цій статті.
7. Галочка Забороняти зміну прайс-листа із накладної призначена для заборони автоматичної зміни прайс-листа внутрішнього постачальника у разі переміщення за допомогою пари документів видаткова-прибуткова накладна.
Якщо у постачальника налаштовано прайс-лист, і при переміщенні двома документами була проведена накладна з відхиленням у цінах, то в цьому прайс-листі ціни будуть автоматично оновлені відповідно до прибуткової накладної. Щоб цього не відбувалося, встановіть галочку Забороняти зміну прайс-листа із накладної.
8. Щоб співробітник під час приймання не зміг провести накладну з товаром, якого немає у прайс-листі постачальника, встановіть галочку Забороняти створювати накладні товари не з прайс-листа.
9. Натисніть кнопку Зберегти та закрити.
Якщо постачальник вже має збережені прайс-листи, то в таблиці Елементи вибраного прайс-листа показується той, який ви вибрали у списку Історія прайс-листів постачальника. Можна заповнити новий прайс-лист на основі існуючого.
Керувати записами в прайс-листах та товарами постачальників можна ще в спеціальному звіті "Прайс-листи постачальників". Додати рядки до прайс-листу можна зі звіту Аналіз «що якщо».