Для оформлення операції повернення товарів постачальнику використовуйте документ "Накладна на повернення". Для роботи з цим видом документів виберіть пункт меню Товари та склади → Повернення постачальникам. В результаті відкриється вікно зі списком документів за певний період, зазначений у полях період, з та по.
Якщо в колонці Постачальник ім'я контрагента відображається курсивом, це означає, що раніше вашому підрозділу дозволено було працювати з ним, а тепер заборонено.
Щоб створити новий документ повернення:
1. Натисніть кнопку Створити. Відкриється вікно Накладна на повернення.
2. При необхідності відредагуйте згенерований автоматично номер нової накладної.
Номер може бути відсутнім, якщо шаблон нумерації налаштований таким чином, що при створенні документа йому не вистачає даних для створення. У цьому випадку система запропонує згенерувати номер за збереження документа.
3. За замовчуванням новий документ створюється на поточну дату та час, заданий в загальносистемних налаштуваннях для цього виду документів, але ці значення також можна змінити.
4. У списку Постачальник виберіть постачальника, якому повертається товар.
5. Після вибору постачальника стає доступним для заповнення поле Прибуткова накладна. Тут представлений список прибуткових накладних від вибраного постачальника з групуванням за датами. Виберіть номер прибуткової накладної, якою було оформлено постачання повертається товару.
Примітка: майте на увазі, в одну накладну на повернення може ввійти товар який був оприбуткований лише за однією прибутковою накладною. Якщо треба зробити повернення товару, який оприбутковався ще й за іншою накладною, то треба зробити ще одну, окрему накладну на повернення.
6. Якщо всі товари повертаються з одного складу, то щоб не ставити його для кожного товару вручну, поставте галочку зліва від поля Відвантажити зі складу та виберіть його зі списку.
7. У полі Витратний рахунок задайте рахунок плану рахунків, на якому повинні бути враховані гроші від повернення товару.
8. Щоб ці витрати у звітах були віднесені до будь-якої концепції, виберіть її в полі Концепція.
9. При необхідності в полі Коментар ви можете вказати причину через якою виконується повернення.
10. Заповніть поля накладної для кожного товару, що повертається. Ви це можете зробити кількома способами.
Ви можете додати всі позиції з їх цінами та кількістю з прибутковий накладний. Для цього виберіть один із пунктів у меню Дії:
11. Визначте спосіб списання товарів зі складу:
12. Натисніть кнопку Зберегти та закрити. За замовчуванням усі накладні зберігаються із проведенням. Якщо вам потрібно зберегти накладну без проведення, видаліть галочку з поля З проведенням.
Зі зворотної накладної ви можете роздрукувати Товарно-транспортну накладну, спрощену форму товарної накладної, а також Рахунок-фактуру, для цього натисніть кнопку Дії та виберіть необхідну форму.
Ви можете роздрукувати Товарні накладні та Рахунки-фактури відразу по кільком поворотним накладним. Для цього виділіть їх у списку при натиснутій клавіші Ctrl або Shift та виберіть відповідний пункт контекстного меню Звіти/Друк → Накладна на повернення (спрощена форма товарної накладної), Рахунок-фактура.
Товари ви можете ввести в Накладна на повернення за допомогою сканування їх штрих-кодів. Ви також можете вводити штрих-коди товарів вручну. Для скористайтеся пунктом меню Дії → Сканувати штрих-коди.