Покупець може повернути продукцію за умови неналежного виконання умов договору купівлі-продажу або якщо це передбачено договором про постачання. У Syrve ця операція оформляється спеціальним документом Повернення від покупця.

     Документ також формується автоматично під час оформлення складського повернення в Syrve POS. Страва, що повертається, припадає на склад цілою. Автоматичного розбору на інгредієнти не передбачено. Якщо потрібно оприбуткувати його інгредієнти, створіть вручну акт розбору цієї страви.

     Щоб створити повернення від покупця:

     1. Виберіть пункт меню Товари та складиПовернення від покупця.

     2. Натисніть кнопку Створити.

     3. За необхідності відредагуйте згенерований автоматично номер. Номер може бути відсутнім, якщо налаштовано шаблон нумерації таким чином, що при створенні документа йому не вистачає даних для генерації. У цьому випадку система запропонує згенерувати номер при збереження документа.

     4. За замовчуванням новий документ створюється на поточну дату та час. Якщо поступлення на склад при поверненні оформляється не сьогоднішнім числом, то вкажіть потрібну дату вручну.

     5. Виберіть Тип покупця. Залежно від цього зменшується заборгованість покупця на рахунку:

  • "Заборгованість за постачальниками" для постачальника.
  • "Поточні розрахунки зі співробітниками" для співробітника.
  • "Депозити гостей" для гостя.

     6. У полі Покупець оберіть контрагента, який повертає товар.

     7. Після вибору покупця буде доступний список Видаткова накладна з документами, які зареєстровані для цього контрагента. При виборі накладний:

  • Можна заповнити таблицю товарами, що повертаються (див.п.14).
  • Обмежиться вибір товарів позиціями цього документа (див.п.13).
  • Заповняться поля Витратний рахунок (див.п.9) та Рахунок виручки (див.п.10) з видаткової накладної.

     8. Якщо всі товари надходять на один склад, то встановіть галочку у полі Оприбуткувати на склад і виберіть його зі списку. Якщо ж товари надходять на різні склади, то цю галочку зніміть і для кожного товару вкажіть свій склад у стовпці Оприбуткувати на склад, який з'явиться в таблиці після зняття галочки.

     9. Вкажіть Рахунок виручки, отриманої за видатковою накладною, на підставі якою товар відвантажувався покупцю. Баланс рахунку буде зменшено на суму повернення.

     10. Вкажіть Видатковий рахунок - рахунок обліку собівартості, списаної за видаткової накладної, виходячи з якої товар відвантажувався покупцю.

     11. Щоб при створенні звітів дані цього документа були віднесені до певної концепції, оберіть її назву в полі Концепція.

     12. У полі Коментар докладно опишіть причину повернення товару від покупця.

     13. Якщо є видаткова накладна, за якою відвантажувалися товари, вкажіть її в полі Витратна накладна та в меню Дії виберіть пункт:

  • Заповнити по відвантаженню. Вже додані до таблиці товари видаляться та додадуться позиції з видаткової накладної.
  • Додати з відвантаження. До існуючих позицій у таблиці додадуться товари із видаткової накладної. 

     Якщо в таблиці вже є цей товар з такою самою ціною, то їхня кількість підсумовуються. Якщо ціни різні, то товар додасться окремо рядком.

     На підставі документа відвантаження автоматично заповняються блоки Прихід на склад та Реалізовано та відпущено за цінами продажу, а в колонку Ціна приходу підставиться собівартість товару на дату обраної видаткової накладний.

     14. Якщо документа відвантаження немає або товар повертається відразу за декількома документам, додайте товари та вкажіть їх Ціни поступлення вручну.

     15. Встановіть галочку З проведенням та натисніть кнопку Зберегти та закрити.


     Може виникнути ситуація, коли після повернення від покупця заднім числом створили документи, що змінюють собівартість товарів на дату видаткової накладної. Щоб перерахувати суми в документі повернення, виберіть пункт Перерахувати ціни приходу за собівартістю. В результаті у поверненнях від покупця, пов'язаних з вихідною видатковою накладною, оновиться Ціна поступлення відповідно до зміненої собівартості товару на дату та час видаткової накладний. Якщо в документах є вручну додані товари, яких не було у видатковій накладній, їх ціни не зміняться.