Список прибуткових та видаткових накладних міститься в розділі меню Товари та склади → Накладні

     Прибуткові накладні виділені значком    

      Видаткові накладні виділені значком   

     Синім шрифтом позначені непроведені накладні, чорним – проведені, сірим – накладні із закритого періоду, видалені документи закреслені

     Для роботи з накладними користувач повинен мати певний набір прав доступу, докладніше див. Розмежування прав. 

     Якщо в колонці Постачальник/Покупець ім'я контрагента відображається курсивом, це означає, що раніше вашому підрозділу дозволено було працювати з ним, а тепер заборонено.


     Створення накладних

     Створювати та заповнювати накладні можна вручну або автоматично. 

     Покрокові інструкції з оформлення прибуткових та видаткових накладних вручну див. у статтях Прибуткова накладна та Видаткова накладна

     Накладні формуються автоматично у таких випадках: 

  • Створення оплачених прибуткових накладних при реєстрації покупки товару в Syrve POS. У номенклатурній картці товару (страви або модифікатора) необхідно включити налаштування Товар купується на касі та вказати постачальника у блоці Закупівля через касу у вкладці  Додаткова інформація.
  • Створення прибуткової накладної як складової частини внутрішнього переміщення з іншого підрозділу, коли торгові підприємства об'єднані в мережу в Syrve HQ.

     В останньому випадку накладні за умовчанням перебувають у непроведеному стані, та повинні бути проведені відповідальним співробітником за фактом одержання продукції. У такому документі ви можете змінити значення в колонці Фактична кількість, а також зафіксувати дату та час отримання товару. 

     Всі інші зміни можуть вноситися тільки до видаткового документа, на основі якого формувалася прибуткова накладна.


     Робота з накладними у списку

     Щоб відкрити накладну, двічі клацніть мишею. Прямо зі списку будь-яку накладну ви можете провести або розпровести, зробити копію, сформувати звіт, надрукувати. Для цього скористайтесь кнопками над списком, або клацніть правою кнопкою миші по потрібному рядку та оберіть команду з контекстного меню. 

     Прибуткову накладну ви можете сплатити, не відкриваючи її. Для цього з в контекстному меню документа виберіть пункт Сплатити накладну. Після відкриття вікна оплати виконуйте інструкції, описано в розділі Заборгованість перед контрагентами.

     За видатковою накладною ви можете прийняти платіж. Для цього виберіть в контекстному меню документа пункт Прийняти оплату. Після відкриття вікна прийняття оплати дотримуйтесь інструкцій.

     Витратні накладні ви можете відвантажувати за собівартістю, націнкою, останньому приходу чи прейскуранту.

     Документи, в яких є якісь розбіжності, позначені спеціальними значками:  

     Розбіжності з прайс-листом  ❗️ — ціни на товари в накладній відрізняються від прайс-листа, у якого включено режим «попереджати при відхилення ціни». Насамперед ціна порівнюється з прайс-листом постачальника. Якщо у постачальника його немає, тоді відображається розбіжність з внутрішнім прайс-листом.  

     Розбіжності за кількістю  ⚠️ - у накладній зафіксована різниця в кількості товару.  

     Розбіжності при відвантаженні за собівартістю  ✎  - у видатковій накладній встановлена галочка «Перепроводити з перерахуванням ціни відвантаження» та є розбіжності між собівартістю хоча б однієї відвантаженої позиції в колонці Сума та її загальною собівартістю в колонці Собівартість Сума. При цьому документ є частиною внутрішнього переміщення між підприємствами однієї юрособи. 

     Можна сформувати список «проблемних» накладних за допомогою угруповання, фільтрації або сортування за цими колонками. 

     Всі товари з прибуткової накладної можна скопіювати у витратну накладну, акт реалізації та внутрішнє переміщення. Для цього у списку накладних у контекстному меню накладної виберіть пункт меню Копіювати до іншого документу та вкажіть тип кінцевого документа. В результаті відкриється вікно створення документа, який ви обрали, із заповненими позиціями з прибутковий накладний. 

     Список накладних можна налаштовувати: сортувати та фільтрувати, групувати, відображати та приховувати стовпці списку, міняти їх місцями. Наприклад, можна подивитися «Собівартість», «Рахунок виручки» та «Видатковий рахунок», які приховані за замовчуванням. Для цього натисніть праву кнопку миші на заголовку списку і в вікні, встановіть галочки навпроти потрібних параметрів. Відповідні стовпчики будуть додані до списку.