Налаштування складів, як місць зберігання та обліку товарів, є першим з етапів налаштування конфігурації торгівельного підприємства.
У списку для кожного складу відображаються працівники, які несуть за них матеріальну відповідальність, а також поточний баланс - вартість товарів, що знаходяться на них.
Додавати нові склади та редагувати існуючі можуть співробітники з правом «Переглядати та змінювати конфігурацію торговельного підприємства» (B_EC).
1. У меню виберіть пункт Товари та склади → Склади. Відкриється вікно зі списком зареєстрованих складів.
2. Натисніть кнопку Додати.
3. У полі Назва складу введіть назву складу, під якою вона буде фігурувати у системі. (Не варто до назви додавати слово «склад»)
4. У полі Код складу можете вказати код, який використовуватиметься у номерах документів щодо цього складу.
5. У полі Опис складу за потреби введіть про нього додаткову інформацію.
6. Поле Код GLN заповниться автоматично після збереження параметрів складу. Це значення використовується для налаштування інтеграції із зовнішніми системами.
7. Призначте співробітників, на яких покладено матеріальну відповідальність за склади. У разі виявлення недостачі, вона може бути розділена між ними. Є два способи призначити відповідальних – персонально та відповідно до посади. Ці два способи можуть доповнювати один одного, наприклад, відповідальними за склад бару можуть бути призначені всі бармени та менеджер Коваль І.Є. персонально.
Щоб додати до списку відповідального співробітника або роль, натисніть кнопку Додати співробітника або Додати роль. Відкриється вікно, в якому ви зможете вибрати зі списку потрібного співробітника або роль або, натиснувши кнопку, заповнити персональну картку на співробітника, відповідального за цей склад (у тому випадку, якщо цей співробітник з якихось причин ще не заведений у систему). Натиснувши кнопку поряд із прізвищем обраного співробітника, ви можете перейти до його персональної картки та внести необхідні виправлення чи коментарі.
8. Натисніть кнопку Зберегти.
Довідник одиниць виміру містить перелік одиниць виміру, в яких може вестись облік елементів номенклатури (товарів, страв тощо). В базових налаштуваннях системи в даному довіднику вже містяться найбільш часто використовувані одиниці, але при необхідності ви можете додати свої власні. Для цього:
Одиниця виміру, навпроти якої в полі Основна стоїть галочка, задається за умовчанням під час створення нового елемента номенклатури.
Якщо ви плануєте вивантажувати дані з Syrve до 1С, для кожного елемента номенклатури вкажіть бухгалтерську категорію. Категорії в Syrve повинні збігатися з категоріями в 1С для правильного вивантаження.
У базовій конфігурації системи в цьому довіднику вже містяться найбільш часто використовувані бухгалтерські категорії, але за необхідності Ви можете додати свої власні. Для цього:
Розділ Податкові категорії призначені для створення ставок податку на додану вартість, які надалі використовуються в налаштуваннях обліку торгового підприємства: при налаштуванні типів замовлень, номенклатури, створення податкової категорії за умовчанням та ін. Докладніше про налаштування обліку на підприємстві дивіться у статті Налаштування обліку.
Застосування ПДВ залежить від системи оподаткування, вибраної підприємством.
Щоб додати податкову категорію:
У торговому підприємстві, об'єднаному у мережу, додавання податкової категорії виконується у додатку Syrve HQ.
Докладніше дивіться у статті Налаштування обліку.
Концепції є додатковою аналітичною ознакою, яка необхідна для отримання детальної інформації про реалізацію, виручку, витрати підрозділів, що належать різним концепціям. Прикладом може бути поділ брендів однієї компанії чи типів обслуговування всередині одного ресторану.
Концепції Syrve можна використовувати в: складських документах, картці контрагента, налаштуваннях кас.
Для додавання нової концепції:
Призначити торговій точці певну концепцію можна у налаштуваннях торговельного підприємства. Це призначення не обмежить продаж страв на цій точці лише стравами вказаної концепції.
Постачальники є безпосередніми учасниками руху товарно-матеріальних ресурсів торговельного підприємства, облік яких ведеться Syrve. Тому на етапі налаштування системи необхідно їх зареєструвати.
Щоб додати нового постачальника:
1. Виберіть Контрагенти → Постачальники.
2. Натисніть кнопку Додати.
3. Заповніть картку постачальника необхідною інформацією. Детальний опис полів див. далі у статті.
4. Натисніть кнопку Зберегти.
При роботі в мережі ресторанів, виберіть підрозділи, які можуть працювати з цим контрагентом. Для решти торгових підприємств у Syrve HQ та в Syrve Office цей контрагент не відображатиметься у довіднику постачальників, його дані не будуть фігурувати у звітах, його не можна буде вибрати під час створення документів: прибуткова, видаткова, поворотна накладні. У Syrve HQ постачальник буде доступний при вході під усіма підрозділами або якщо обрано хоча б одне, якому дозволено працювати із цим контрагентом.
За замовчуванням при завантаженні банківської виписки суми за контрагентами проходять за рахунком "Заборгованість перед контрагентами". Якщо вам потрібно, щоб усі оплати за цим постачальником завжди проходили по одному Кор. рахунку та Статті ДДС, заповніть їх у блоці Завантаження банківської виписки. Тоді ці значення будуть підставлятись при завантаженні в Syrve банківських платежів.
Вкажіть реквізити юридичної особи. Ці дані будуть використовуватися при формуванні накладних.
Введіть Юридичні та Фактичні адреси постачальника. Максимум можна ввести 500 символів у кожному полі.
Щоб ціна товарів у прайс-листі не змінювалася автоматично, встановіть галочку Забороняти зміну прайс-листа із накладної.
Виберіть поведінку системи при відхиленні цін у прибутковій накладній від цін у прайс-листі:
У вкладці Контроль цін налаштуйте параметри автоматичного призначення терміну платежу за договором із постачальником:
Щоб переглянути всю історію взаєморозрахунків з постачальником накладних і платіжним документам, а також звірити залишки на початок та кінець періоду виділіть його у списку та натисніть кнопку Акт звірки.
У Акт звірки взаєморозрахунків потрапляють усі транзакції з розділу "Зобов'язання" Плану рахунків. Див. Завантаження банківської виписки. Налаштування обліку