Швидке переміщення по статті:


     Оформлення видаткової накладної

     У видатковій накладній реєструється продаж продукції або її передача складу до іншого підрозділу.

     Щоб створити витратну накладну: 

  1. У меню виберіть пункт Товари та склади → Накладні.
  2. Натисніть кнопку Створити та виберіть пункт Видаткова накладна. Нову накладну можна створити на основі вже існуючої. Для цього виберіть пункт контекстного меню Копіювати.
  3. За потреби відредагуйте автоматично згенерований номер накладної. Номер може бути відсутнім, якщо шаблон нумерації налаштований так, що при створенні документа йому не вистачає даних для генерації. У цьому випадку система запропонує згенерувати його при збереження документа.
  4. У полі Дата та час видачі товару вкажіть дату та час, коли накладна має бути проведена. За замовчуванням береться значення, задане в налаштування торгового підприємства, див. Налаштування обліку. Якщо там же встановлена галочка Підставляти дату по останній накладній, то це поле буде заповнене значенням з останньої зареєстрованої в системі накладної.
  5. Щоб під час створення звітів дані цього документа були віднесені до тієї або іншу концепцію, виберіть її назву у полі Концепція.
  6. Виберіть постачальника, співробітника або гостя зі списку Тип покупця.

    Залежно від цього дебетується відповідний рахунок: 
    • Для постачальників (покупців) – «Заборгованість перед постачальниками».
    • Для співробітників – «Поточні розрахунки зі співробітниками».
    • Для гостей – рахунок «Депозити гостей».

  7. Виберіть Покупця (або одержувача) із довідника. В якості покупця можете вибрати склад одного з підрозділів, якщо підприємство входить у мережу, і в налаштуваннях корпорації в Syrve HQ для складу встановлена галочка Використовувати для внутрішніх переміщень. У цьому випадку видаткової накладної зареєструється внутрішнє переміщення: на складі-покупцеві сформується парна прибуткова накладна.
  8. Якщо всі товари відвантажуються з одного складу, то щоб не ставити його для кожного товару вручну, поставте галочку зліва від поля Відвантажити зі складу та виберіть його зі списку. Якщо у налаштуваннях підприємства встановлена галочка Підставляти склад за останньою накладною, то дане поле буде заповнене значенням з останньої зареєстрованої у системі накладної.
  9. У полях Рахунок виручки та Витратний рахунок задайте рахунки з плану рахунків, на яких мають бути відповідно враховані гроші від продажу товару та списано його собівартість.
  10. Додайте в таблицю позиції, що відвантажуються. Залежно від закладки таблиці доступні певні типи: «Всі», «Товари», «Страви», "Напівфабрикати", "Послуги" або "Модифікатори". Для кожної позиції:
    1. Виберіть назву позиції зі списку в полі Найменування товару у нас (або додайте позицію по штрихкоду, якщо підключений сканер штрих-кодів).
    2. Якщо елемент номенклатури має кілька розмірів, і вони налаштовані в його картці, то заповніть поле Розмір. При виборі товару автоматично підставляється розмір за замовчуванням. Якщо такий не налаштований, вибирається перший по порядку в шкалі.
    3. Введіть кількість товару у полі В тарі.
    4. Вкажіть відпускну ціну товару. Ціна вказується за одиницю фасування (тари), включаючи ПДВ, її можна задати вручну або автоматично.

      Є кілька способів автоматичного заповнення цін на позиції видаткової накладної: 

Спосіб розрахунку ціниЯк розрахуватиПриклад використанння
За націнкоюДія – Розрахувати ціну за націнкоюДля розрахунку за собівартістю та заданій націнці
За діючим прейскурантомДія – розрахувати ціну з прейскурантуЯкщо для контрагента було створено спеціальний наказ
За собівартістюДія – відвантажити за собівартістюДля розрахунків із співробітниками або внутрішніх переміщень
За останньою прибутковою накладноюДія – Відвантажити за цінами останньої прибуткової накладної.Для внутрішніх переміщень


11. Заповніть поля у вкладці Доставка та оплата:

  • У полі Термін оплати підставляється розрахункова дата оплати документа: до дати проведення накладної додається кількість днів відстрочки платежу, і навіть враховується день платежу. Ці параметри задані у картці постачальника на вкладці Контроль цін. Якщо відстрочку платежу не вказано, то термін оплати введіть вручну. За терміном оплати можна проконтролювати своєчасність оплати документа у вікні прийому платежів.
  •  Поле Дата оплати заповніть вручну після прийому платежу від контрагента, дата автоматично не заповнюється.

    Примітка: дата, вказана в документі вручну, змінює дату, проставлену автоматично при оплаті.  

12. Натисніть кнопку Зберегти та закрити. За замовчуванням усі накладні зберігаються із проведенням. Якщо вам потрібно зберегти накладну без проведення, зніміть галочку З проведенням.


     Оплата накладної

      Щоб зареєструвати оплату за проведеною витратною накладною, у меню Дії виберіть пункт Прийняти оплату.


     Друковані форми

      З видаткової накладної можна надрукувати різноманітні форми призначені для друку.

     Щоб надрукувати документ, натисніть кнопку Дії та виберіть потрібну форму. Щоб надрукувати Товарну накладну з назвами товарів постачальника, натисніть кнопку Дії та виберіть Друк (за товарами постачальника). 

     Документ друкується правильно, якщо при його формуванні позиції були знайдені за кодом або найменуванням товару у постачальника. Якщо в налаштуваннях торгового підприємства не встановлена галочка Використати товари у постачальника, друк накладної з назвами товарів у постачальника буде недоступним. 


     Розрахунок відпускної ціни за націнкою

      Відпускні ціни на продукцію торговельного підприємства можуть формуватися системою автоматично на підставі її собівартості та заданого значення націнки. Для застосування даного механізму величина націнки має бути задана у номенклатурній картці елемента номенклатури у вкладці Додаткова інформація

     Для визначення собівартості в накладній також має бути обраний склад витрати. Якщо після розрахунку відпускної ціни ви вкажете інший склад, то дану процедуру потрібно буде виконати заново. 

     Щоб зробити автоматичний розрахунок цін для всіх або вибраних у накладній позицій, виконайте такі дії: 

          1. Натисніть кнопку Дії та виберіть Розрахувати ціну за націнкою. Відкриється форма параметрів перерахунку.           

          2. Якщо на продукт має бути нараховано націнку, в яку вже закладено ПДВ, то встановіть галочку Включити ПДВ у націнку

          3. За промовчанням для розрахунку ціни продукту використовується націнка, задана у його номенклатурній картці, а також ставку ПДВ, задану в даній накладний. Ці значення можна змінити. У поля Націнка та ПДВ введіть значення, які слід використовувати при розрахунку ціни вибраних продуктів.

     При розрахунку використовується собівартість продукту складі, з якого він буде списуватися за видатковою накладною. 

          4. Вкажіть кількість гривень, до якої необхідно округлити розрахункове значення ціни (за замовчуванням ціна буде заокруглена до 10 копійок).

          5. Натисніть кнопку Розрахувати.

      Нова ціна розраховується за формулою: Ціна = Ціна без ПДВ + ПДВ, де: 

  • Ціна без ПДВ = Собівартість + (Собівартість × % Націнки)/100%
  • ПДВ = Ціна без ПДВ × (%Ставка ПДВ/100%)
  • При встановленій галочці Включити ПДВ у націнку буде встановлено Ціна = Ціна без ПДВ.


     Розрахунок відпускної ціни за прейскурантом

      Відпускні ціни на продукцію торгового підприємства можуть бути також автоматично підставлені з прейскуранту, сформованого спеціально для даного контрагента. Для цього натисніть кнопку Дії та виберіть Розрахувати ціну з прейскуранту


     Відвантаження товару за собівартістю

      Внутрішні переміщення товарів (наприклад, відпуск товарів з центрального складу на склади підрозділів) здійснюється за ціною продажу, що дорівнює собівартості за одиницю. 

     У відкритому періоді первинні документи можуть коригуватися заднім числом, при цьому виконується перерахунок собівартостей за всіма раніше проведеним видатковим операціям цього періоду. Якщо відвантаження оформляється як внутрішнє переміщення, то перерахунок заднім числом може призвести до того, що ціна відвантаження не буде дорівнює списуваної собівартості. В цьому випадку необхідно в кожній видатковій накладній перерахувати ціну відвантаження, встановивши її рівною до оновленої собівартості. 

     Для цього: 

  1. Створіть та заповніть або відкрийте витратну накладну.
  2. Виконайте розрахунок суми відвантаження за собівартістю, вибравши Дії → Відвантажити за собівартістю. Будуть автоматично встановлені параметри перерахунку за націнкою (націнка = 0, ПДВ = 0), а також галочка Перепровести з перерахуванням ціни відвантаження.
  3. Збережіть документ, буде перераховано вартість відвантаження. Можна перерахувати ціни відвантаження відразу в кількох витратних накладних, відвантажених за собівартістю. Для цього оберіть їх зі списку при натиснутій клавіші Shift або Ctrl та пункт контекстного меню Провести.


     Групове відвантаження

      Щоб не відкривати кожну накладну при зміні відвантажувальних цін кількох документах, ви можете зробити це прямо зі списку. Для цього: 

     1. Перейдіть до розділу меню Товари та склади → Документи → Накладні

     2. Виділіть у списку потрібні витратні накладні. 

     3. У контекстному меню в пункті Дії виберіть один із пунктів: 

  • Відвантажити за собівартістю.
  • Відвантажити за націнкою.
  • Відвантажити по останньому приходу.
  • Відвантажити по прейскуранту.

 4. Якщо ви вибрали пункт Відвантажити за націнкою, відкриється стандартне вікно параметрів розрахунку. Заповніть поля та натисніть кнопку Відвантажити та переходьте до п. 6. 

5. Якщо ви вибрали будь-який інший пункт, то підтвердіть дію та переходьте до п. 6. 

6. У вікні позначте галочками документи, для яких буде виконано перерахунок цін та натисніть кнопку Відвантажити.      

     Програма перерахує ціну відвантаження та видасть повідомлення про успішне завершення операції.