Зміна визначає початок і закінчення робочого дня співробітника, а також деякі параметри оплати, наприклад, поправочний коефіцієнт і фіксовану ставку.

     Типові зміни створюються і налаштовуються в довіднику Типи змін, а потім призначаються співробітникам у розділі Співробітники → Розклад.

     Щоб створити (або налаштувати готову) зміну:

  1. Перейдіть у довідник Співробітники Типи змін і натисніть кнопку Додати. Або двічі клацніть по готовій зміні в списку.
  2. Задайте повну і скорочену (3 - 4 символи) назву зміни, і виберіть колір, яким позначатиметься цей тип зміни в розкладі.
  3. Вкажіть межі зміни - час її початку та закінчення. Тривалість зміни буде розрахована автоматично. Якщо зміна триває понад добу, встановіть галочку Більше доби для правильного розрахунку тривалості.
  4. Тільки для роботи за розкладом: можна задати тривалість неоплачуваного часу (наприклад, обіду), який буде вирахувано з явки. Під час нарахування автоматичних штрафів неоплачуваний час не враховується.
         Наприклад: Відповідно до розпорядку закладу потрібно, щоб співробітники приходили за півгодини до початку роботи, і на обід відводиться одна година. У цьому випадку в поле Тривалість необхідно ввести 1 годину 30 хв. Якщо співробітнику (з почасовим тарифом 200 грн./год.) призначено зміну з 10:00 до 18:00, а він прийшов о 10:30 і пішов о 18:00 (тривалість явки: 18:00 - 10:30 = 7:30), то йому буде нарахований штраф за запізнення на 30 хвилин, і погодинна оплата буде розрахована за 6 годин (7:30 - 1:30). Ця інформація відобразиться на особистій сторінці співробітника в Syrve POS - погодинна оплата: 6 год × 200 грн./год = 1200 грн.
  5. Для понаднормових змін, наприклад, незапланована робота у вихідні, встановіть галочку Переробка.

         Примітка: у розрахунку заробітної плати для співробітників з фіксованим окладом зміни з ознакою Переробіток участі не беруть. Оплата за такі зміни нараховуватиметься понад оклад.

  6. Тільки для роботи за розкладом: щоб оплата за зміну розраховувалася за певною ставкою,  а не за тарифом, зазначеним у картці співробітника, встановіть позначку Використовувати фіксовану ставку за зміну і задайте значення ставки.
    Ставку можна задавати за зміну або за годину, для цього слугує список, що розгортається, зі значеннями грн. і грн./год. Щоб до фіксованої ставки не застосовувалися штрафи, встановіть однойменну галочку.
         У разі призначення фіксованої ставки за зміну сума ставки повністю зараховується співробітнику, якщо його явка перетинається із заданими межами зміни.
  7. За необхідності вкажіть посаду, для якої буде використовуватися цей тип зміни. Для вибору посади встановіть галочку Використовувати зміну тільки для однієї посади. У цьому разі ця зміна буде доступна для призначення в розкладі тільки тим співробітникам, які працюють на обраній посаді.
  8. Щоб розрахувати оплату за зміну з урахуванням поправочного коефіцієнта, встановіть галочку Використовувати тип явки за замовчуванням і виберіть потрібний коефіцієнт зі списку. Коефіцієнти можна задавати в довіднику Співробітники → Типи явки.
         Наприклад: Для нічної зміни задано явку в нічні години з коефіцієнтом 1,2. Співробітник із почасовим тарифом 200 грн./год відпрацював таку зміну, йому зараховано 6 годин оплачуваного часу. У цьому випадку буде розрахована почасова оплата: (6 год × 200 грн./год) × 1,2 = 1440 грн.
  9. Збережіть зроблені зміни.

     Оплата співробітника за призначену зміну розраховується таким чином: 

  • Якщо графік роботи "за розкладом":
    Тривалість явки (скільки годин зараховано) за вирахуванням неоплачуваного часу множиться на ставку і на поправочний коефіцієнт, заданий для явки.
  • Якщо графік роботи "оклад" (ставка) :
    Тривалість зміни (повністю незалежно від тривалості зареєстрованої явки) за вирахуванням неоплачуваного часу множиться на ставку і на поправочний коефіцієнт, заданий для явки.

     Ставка - це або почасовий тариф, зазначений у картці співробітника, або фіксована ставка за зміну, якщо її задано.

     Поправочний коефіцієнт до ставки задається в налаштуваннях типу явки.

     Явка співробітника реєструється автоматично при відкритті зміни в Syrve POS, а може бути зареєстрована вручну менеджером. Різні види неробочих годин, що мають статус "Неявка", можуть реєструватися в журналі явки автоматично при призначенні такої зміни в розкладі.

     Якщо у співробітника зафіксовано кілька явок за зміну, то ці явки автоматично будуть об'єднані в одну, тривалість якої складається з перетинів усіх явок з цією зміною. У цьому разі під час розрахунку заробітної плати буде враховано тривалість об'єднаної явки за вирахуванням неоплачуваного часу.

     Автоматичне створення неробочих явок зі статусом "Неявка" буде виконуватися тільки, якщо в налаштуваннях обліку робочого часу в полі Автоматично створювати пов'язану явку вибрано значення Завжди.