Призначити зміни співробітникам ви можете в розділі меню Співробітники → Розклад. Розклад являє собою таблицю, яка утворена перетином списку співробітників (по вертикалі) і календарних дат (по горизонталі), на які складається розклад. Крім того, тут відображаються періоди, коли співробітник недоступний. Докладніше про такі періоди див. у статті Реєстрація співробітників.

     У комірках таблиці показуються зміни, призначені співробітникам. Вони позначаються в такому форматі:  Коротке найменування зміни: час зміни | Коротке найменування посади | Підрозділ.

     Для детальнішого відображення часових відрізків клацніть правою кнопкою миші в будь-якому місці таблиці з розкладом і в контекстному меню в розділі Тимчасові шкали виберіть потрібний пункт.

     За допомогою миші ви можете змінювати межі зміни з точністю, заданою в пункті контекстного меню Тимчасові шкали.

     За допомогою параметра Точний інтервал ви можете налаштувати відображення змін у розкладі:

  • При встановленій галочці розмір елемента розкладу залежить від тривалості зміни і наочно відображається, в який момент часу зміна починається і закінчується. Це допомагає побачити моменти перетину однієї зміни з іншою або з періодом, коли співробітник не доступний.
  • Якщо галочку не встановлено, то елемент розкладу займає всю комірку того дня, на який призначено зміну, або розтягнутий на кілька днів, і візуально неможливо визначити момент перетину змін.

     Обрати часовий інтервал розкладу (тиждень, місяць або довільний) ви можете за допомогою списку Період і календаря. Для перемикання на наступний або попередній тиждень чи місяць використовуйте кнопки   «   і   »   .

     За замовчуванням у таблиці відображаються тільки ті співробітники, яким призначено розклад на обраний період часу. Для виведення повного списку встановіть галочку Показувати всіх співробітників.

     Ви можете відібрати співробітників у таблиці за певними посадами. Для цього в полі Посада відзначте потрібні пункти.

     Для призначення співробітнику типової робочої зміни клацніть правою кнопкою миші по потрібній комірці таблиці і виберіть зміну з пункту контекстного меню Додати типову зміну.

     Типові різновиди змін (наприклад, доба, нічна і денна зміна тощо) можна сформувати заздалегідь у розділі Співробітники → Типи змін, або налаштовувати параметри зміни вручну, вже з розкладу. Налаштувати розклад можна також під час його планування.

     Щоб призначити співробітнику зміну, параметри якої відрізняються від типової:

  1. Натисніть клацніть правою кнопкою миші по потрібній комірці.
  2. Виберіть пункт меню Додати.
  3. Налаштуйте параметри зміни:
    1. Виберіть тип зміни.
    2. Вкажіть дати та час початку й закінчення зміни.
    3. Задайте тривалість зміни
    4. Укажіть тривалість неоплачуваного часу.
    5. Виберіть посаду співробітника, на якій він працюватиме в цю зміну. Для вибору доступні посади, зазначені в картці співробітника.
  4. Натисніть кнопку Зберегти.

     Нетипові зміни в розкладі виділені курсивом. За необхідності на одну дату співробітнику можна призначити дві зміни.

     Призначену зміну можна замінити на іншу або (і) змінити її параметри, обравши клітинку таблиці та пункт контекстного меню Редагувати. Для видалення призначеної зміни з розкладу виберіть потрібний осередок і натисніть клавішу Del, або виберіть пункт контекстного меню Видалити

     Якщо зміни в розкладі часто повторюються, то для прискорення процесу потрібну зміну можна копіювати. Команди копіювання і вставки доступні з контекстного меню і після натискання клавіш Ctrl+C, Ctrl+V. Скопійована в буфер обміну комірка виділяється в таблиці жовтим кольором.

     З розкладу можна перевірити явку співробітника, вибравши зміну і пункт контекстного меню Журнал явки. А потім повернутися в ту саму комірку розкладу, вибравши відповідний пункт контекстного меню.

     Для спрощення планування відпусток, лікарняних та інших видів неробочих годин, у системі передбачено механізм автоматичного створення неробочих явок.

     Наприклад, щоб реєструвати явки для обліку лікарняних необхідно:

  1. Перевірити, що в налаштуваннях системи на закладці Облік робочого часу увімкнено налаштування Автоматично створювати пов'язану явку.
  2. Створити тип явки "Лікарняний", встановивши для нього статус Неявка.
  3. Створити тип зміни "Лікарняний", де встановити галочку Використовувати тип явки за замовчуванням і вибрати в списку тип явки "Лікарняний".
  4. У розкладі співробітника призначити типову зміну "Лікарняний" на всі дні відсутності співробітника через хворобу.

     Після цього в журналі явок будуть автоматично створені неробочі явки. Аналогічні дії виконуються для відпустки та інших запланованих неробочих днів.

     У комірках розкладу використовуються такі позначення:

ПозначенняДля чого використовується
Коротка назва зміни, час її початку і закінчення, коротке найменування посади, торгове підприємство. Колір шрифту задається в налаштуваннях типу зміни (див. розділ Типи змін).
Коротке найменування схеми. Повна інформація про зміну не може розміститися в блоці.
Курсивом позначені зміни, параметри яких відрізняються від типових.
Світло-жовта комірка - зміна перетинається з іншою зміною або з періодом, коли співробітник недоступний.
Зірочкою* позначено зміни, які закінчуються в наступному обліковому дні. Наприклад, початок зміни - 23.06. о 16:00, закінчення - 23.06. о 16:00.24.06. о 23:00, тривалість - 31 година
Двома зірочками** позначено зміни, які закінчуються через один обліковий день. Наприклад, початок зміни - 23.06. о 16:00, закінчення- 25.06. о 00:00, тривалість - 32 години
Інтервал, коли співробітнику не може бути призначена зміна. Налаштовується у вкладці Доступність у картці співробітника. Детальніше див. Доступність

     У Syrve, що входять у мережу під управлінням Syrve HQ, у повному найменуванні зміни додатково відображається назва торговельного підприємства, у якому співробітнику призначено зміну.