Швидке переміщення по статті:


     Модуль Графік роботи і картографія вирішує такі завдання:

  • Допомога операторам у визначенні точки, котра оброблятиме замовлення
  • Автоматичний пошук точки для замовлень, які надходять з Інтернету
  • Прив'язка точок доставки до картографічних зон
  • Гнучке керування графіком роботи точок
  • Вказує мінімальну суму замовлення та тривалість доставки для кожної зони
  • Контролює прийом некоректних доставок, доставка може бути некоректною за адресою, сумою або часом
  • Гнучкий перерозподіл зон доставки протягом доби чи днів тижня

     Для доставки може бути знайдено кілька відповідних точок. І тут вибирається точка з мінімальним пріоритетом. За однакового пріоритету вибирається перша знайдена точка.

     Якщо точку не знайдено автоматично, оператор може призначити точку вручну. Для цього йому необхідно право "Обходити обмеження графіка і картографії" (D_BDR).

     Syrve POS не перевірятиме обмеження Графіка та картографії, якщо сервер RMS недоступний або не може підключитися до сервісу геокодування. Оператор на точці отримає повідомлення, що втрачено зв'язок із сервером. Він може продовжити роботу з доставкою, зберігши її без перевірки обмежень або відмовитися від збереження. Додаткові права не потрібні для роботи з доставкою в автономному режимі.


     Як працює:

Автоматично визначається точка приготування 

     Під час створення доставки після введення вулиці та номера будинку з'являються кнопки Карта та Знайти точку в блоці Доставка. Введіть склад замовлення та натисніть кнопку Знайти точку. Система знаходить точку, яка задовольняє всі умови, задані в налаштуваннях Графік роботи і картографія, та призначає замовлення на цю точку. Її назва записується у полі Точка.

     Щоб знайти відповідну точку з певною концепцією, вкажіть її у картці доставки, і замовлення буде призначено на відповідну точку. Якщо в зоні з вказаною адресою немає точки з заданою концепцією, то оператору відобразиться повідомлення про помилку. Концепції для доставки терміналів налаштовуються у розділі Доставка Термінали доставки.


Пропонується найбільш підходяща точка 

     Оператор може переглянути знайдені точки на карті та виконати призначення вручну. Натисніть кнопку Карта в блоці Доставка. Система показує відповідну точку. Можливо, знайдено кілька таких точок, натисніть кнопку Призначити праворуч від назви точки.


     Вирішення таких проблем:

     Якщо жодна точка не підходить під умови доставки, оператору з'являється повідомлення про помилку. Він може запропонувати клієнту вирішення проблеми. Наприклад, змінити час доставки, якщо в очікуваний час доставки точки не працюють. 

     З урахуванням обмежень автоматично не вдалося визначити відповідну точку. 

     Знайдена точка задовольняє всі вимоги, але страва знаходиться в стоп-листі або не продається на цій точці. Оператор бачить повідомлення про помилку. 

     Сума замовлення виявилася меншою за мінімальну.


     Як налаштувати:

     Для забезпечення якісного сервісу своїм клієнтам можна розділити територію обслуговування (місто) на зони, а потім для кожної з них призначати точку приготування, звідки максимально швидко доставлятимуться замовлення. Для кожної точки можна встановити умови обслуговування: розклад роботи, тривалість доставки, мінімальна сума замовлення і т.п.

     У статті описано загальний перелік кроків налаштування автоматичного вибору точки приготування під час створення доставок.


     Графік роботи та картографія 

Щоб увімкнути та налаштувати автоматичний вибір точки:

  1. Відкрийте меню Доставка Графік роботи та картографія. При централізованій доставці в мережі з Syrve HQ можна налаштовувати як в центральному офісі, так і в Syrve Office кол-центру.
  2. Якщо ви використовуєте сторонній сервіс автоматичного розподілу замовлень, то встановіть галочку Використовувати зовнішній сервіс розподілу доставок і в сусідньому полі вкажіть адресу цього сервісу.
  3. Виберіть Сервіс геокодування. У Syrve підтримується робота з кількома сервісами геокодування. Всі вони працюють на різних умовах: платне використання API або безкоштовне з обмеженнями, частина сервісів потребує додаткового налаштування, для інших вона не потрібна, але є особливості роботи.
  4. Щоб запобігти створенню доставок з некоректними адресами, встановіть галочку Шукати точний збіг адреси. У цьому випадку неможливо зберегти замовлення, якщо вказана адреса з помилкою. Потрібно уточнити адресу та вказати коректну. За наявності права "Обходити обмеження графіка та картографії" (D_BDR) зберегти таку доставку можна, але система попередить вас про некоректну адресу.
    Якщо галочку не встановлювати, то помилкова адреса визначатиметься за схожим місцезнаходженням, і таку доставку можна буде зберегти.
  5. Вкажіть, чи використовуються Зони обслуговування та як вони створюються: 
    • Не використовувати. Зони обслуговування відсутні, автоматичне розподілення доставок між точками приготування неможливе.
    • Використовуйте карти. У цьому режимі можна використовувати зони обслуговування, створені прямо на карті.
    • Ручне створення. Виберіть цей пункт, якщо хочете встановити зони обслуговування за допомогою переліку вулиць та діапазону номерів будівель або завантажити їх список із файлу *.csv.

           Примітка: щоб додати ручне створення до файлу параметрів resto.properties додайте рядок enable-manual-delivery-zones = true.

      Докладніше про налаштування зон обслуговування на карті та вручну описано у розділі Зони обслуговування.
  6. Вкажіть налаштування розкладу та інші додаткові умови вибору терміналу доставки. 
  7. Щоб можна було створювати замовлення з адресами, котрі потрапляють до зони доставки, необхідно призначити точки приготування (термінали доставки) для всіх зон. Непокриті зони обслуговуватись не будуть. Для цього налаштуйте блок Зони доставки.
  8. Натисніть кнопку Зберегти та закрити.

     Якщо з якоїсь причини потрібно повернутися до початкових налаштувань, натисніть кнопку Скинути налаштування. Якщо цього не зробити, налаштування продовжать діяти. Кнопка доступна лише з тарифом Syrve Cloud Start. На інших тарифах кнопка є неактивною.


     Сервіс геокодування

     Сервіс геокодування переводить адресу доставки на карті до географічних координат.

Потім ці координати використовуються для:

  • визначення зони обслуговування, куди потрапляє адреса доставки,оскільки зона обслуговування - це набір координат.
  • передачі в мобільний додаток Syrve Driver, щоб кур'єр побачив на карті, куди йому потрібно відвезти замовлення.

У Syrve використовуються сторонні сервіси геокодування:

  • Платні: Google.
  • З відкритою ліцензією: Open Street Map.

     Вибір сервісу геокодування залежить від регіону, де знаходиться ресторан.

     Ми можемо безкоштовно підключити наш API-ключ для геокодування Google користувачам Syrve розташованих у хмарі. Якщо ви хочете використовувати інші ключі, достатньо самостійно отримати платний або безкоштовний API-ключ обраного сервісу та передати його на техпідтримку Syrve. Наші співробітники самі налаштують його для сервера Syrve.


     Зони обслуговування


     На карті 

     Крок 1. Створіть зони обслуговування 

Використання сервісу Google Maps докладно описано у його довідковій системі.

     Щоб налаштувати зони обслуговування на карті:

  1. Авторизуйтесь у Google та відкрийте Google Maps. Тільки авторизований користувач може зберегти свою карту та отримати посилання на неї.
  2. Натисніть значок меню     та виберіть пункт Мої місця.
  3. Перейдіть у вкладку Карти та у нижній частині екрану натисніть Створити карту.
  4. Клацніть по напису Карта без назви і у вікні, введіть найменування та опис карти.
  5. Клацніть на написі Шар без назви та введіть назву шару. За допомогою шарів можна впорядковувати об'єкти на карті, приховувати та відображати дані. Розмістіть усі зони доставки на одному шарі або розподіліть їх по окремих шарах. У нашому прикладі всі зони обслуговування розміщені одному шарі.
  6. Якщо у вас кілька шарів, виберіть потрібний на панелі зліва, він буде підсвічений синьою смугою.
  7. Натисніть кнопку додавання меж, та виберіть пункт Додати лінію/фігуру, курсор набуде вигляду знака «+», кнопка додавання меж має наступну іконку:
  8. Для створення фігури позначте на карті ключові точки, які позначатимуть межі зони обслуговування. Чим складніша фігура, тим більше крапок слід поставити. Щоб завершити створення фігури, натисніть вихідну точку.

         Примітка: зони доставки не повинні перетинатися - такі зони не завантажаться в Syrve.
  9. У вікні вкажіть назву та опис фігури і натисніть Зберегти. Зручно, коли назва зони обслуговування збігається з терміналом доставки.
  10. Кожну зону можна розфарбувати своїм кольором і зробити її прозорою, щоб можна було бачити назви вулиць. Для цього навпроти її назви натисніть кнопку
  11. Усі зміни зберігаються автоматично.

     Налаштування кольору та прозорості підтримуються лише у вікні Графік роботи та картографія. Якщо ви відкриєте картку з налаштованими зонами з картки доставки (за допомогою кнопки Карта в блоці Доставка), всі зони будуть виділені сірим кольором.


     Крок 2. Отримайте посилання на карту із зонами 

Для налаштування картографії в Syrve Office буде потрібно посилання на створену вами картку із зонами обслуговування:

  1. Відкрийте карту з налаштованими зонами.
  2. Натисніть кнопку Поділитися.
  3. У блоці Рівень доступу виберіть Редагувати.
  4. У вікні виберіть пункт Всім, хто має посилання та натисніть кнопку Зберегти.
  5. У полі Спільний доступ скопіюйте посилання, яке потрібно вставити в налаштуваннях картографії. Далі натисніть кнопку Готово.


     Крок 3. Вставте посилання у налаштування картографії 

  1. У Syrve Office виберіть пункт Доставка Графік роботи та картографія.
  2. У розділі Зони обслуговування виберіть пункт Використовувати карти.
  3. Вставте посилання на карту з налаштованими зонами, яку потрібно підготувати заздалегідь.
    Якщо з'являються помилки пошуку адреси, то вказано неправильне посилання.
  4. Натисніть кнопку Оновити список зон.
    Щоб переглянути налаштовані зони обслуговування, натисніть кнопку Показати карту. Відкриється карта з нанесеними на ній зонами доставки.
  5. Якщо система не може визначити адресу доставки, можна заборонити оператору зберігати замовлення. Для цього встановіть галочку Відхиляти замовлення в разі помилок геокодування. Якщо таке замовлення надійде із зовнішньої системи, то воно буде відхилено.


     Примітка: при видаленні посилання на карту налаштування прив'язки точок до зон обслуговування будуть видалені. Потрібно буде знову вставити посилання на карту і налаштувати зони доставки.


     Вручну

     Ви можете чітко обмежити територію обслуговування та вручну скласти список вулиць і діапазон будівель або завантажити ці налаштування із заздалегідь підготовленого файлу.

     У процесі створення доставки від нового клієнта в кол-центрі або Syrve POS для вибору будуть доступні тільки ті адреси, які вказані в параметрах зон. А адреси, що не входять до налаштованих зон, вибрати буде неможливо.

     Якщо додано лише одну зону обслуговування з однією вулицею, то вулиця підставляється автоматично при створенні замовлення на Syrve POS для нового клієнта, або якщо у клієнта не вказана адреса доставки.

     Щоб додати ручне створення, до файлу параметрів resto.properties додайте рядок 

enable-manual-delivery-zones = true


     Скласти список 

Щоб налаштувати зони обслуговування списком:

  1. У розділі Графік роботи та картографія у розділі Зони обслуговування виберіть пункт Ручне створення.     
  2. Натисніть кнопку Список зон обслуговування.
  3. Натисніть кнопку Додати та введіть назву зони.
  4. Зліва виберіть нову зону і в таблиці праворуч виберіть вулицю. При пошуку вулиці звертайте увагу на місто. Він буде встановлений автоматично у першій колонці.
  5. Налаштуйте номери будинків. Для цього виділіть комірку в рядку Будинку та натисніть кнопку    . У вікні вкажіть, як ви хочете вказати діапазон номерів:
    • Усі номери будинків. Вкажіть, які будівлі повинні входити в зону: всі номери будинків поспіль (пункт Парні та непарні) або лише парні або непарні.
    • Діапазон номерів будинків. Введіть діапазон будинків і вкажіть, які будинки з цього діапазону повинні входити до зони: всі поспіль (пункт Парні та непарні) або лише парні або непарні. Наприклад, при налаштуванні як на малюнку в зону увійдуть будинки з номерами 2, 4, 6, 8, 10,12.
    • Довільний перелік номерів. Вкажіть номери будинків за допомогою простого переліку через кому, наприклад: 3,4,7,9.
  6. Натисніть кнопку Зберегти.
  7. За потреби додайте до зони ще кілька вулиць.
  8. Перейдіть до наступної зони. Для цього повторіть кроки, починаючи з п. 3.
  9. Після встановлення всіх зон натисніть кнопку Зберегти.


     Імпорт з файлу

     Крок 1. Підготуйте файл імпорту 

Перший рядок файлу повинен містити заголовки полів. Заголовки повинні бути розділені символом-розділювачем, наприклад комою. Інші рядки файлу повинні містити дані полів, також розділені символом-розділювачем. Дані полів повинні відповідати тому самому порядку, в якому вони оголошені в заголовку.

     Не обов'язковими для заповнення є поля індексу та вулиці. Інші поля обов'язково потрібно заповнити. Наприклад, ви можете не вказувати індекс для адрес. У таких рядках мають бути порожні поля з роздільниками.

     Дані про зони містяться в наступних полях імпортованого файлу:

  • ZONE – назва зони.
  • POSTAL_CODE – поштовий індекс.
  • STREET_NAME - вулиця.
  • CITY - місто.
  • START_NUMBER — перший номер із діапазону номерів будинків.
  • END_NUMBER — останній номер із діапазону номерів будинків.
  • STREET_FILTER_TYPE – тип відбору номерів будинків. Значення, які можна використовувати:
    • 0 - всі будівлі.
    • 1 - непарні.
    • 2 - парні.

     В одному рядку можна вказати лише діапазон будинків, до якого можуть входити або всі номери підряд, або лише парні або непарні. Номери будинків з корпусами або будовами (118к1, 118к2, 120с1, 120с2) відповідатимуть простому номеру (118, 120).Створимо файл імпорту для зон обслуговування:

  • «Brooklyn», до якої входить вулиця Brooklyn Road з індексами та номерами будинків:
1172081(k.1), 1(k.2), 11(k.1), 11(k.2), 2, 3(k.1), 3(k.2), 4(k.1) , 5(k.1), 5(k.2)
11751927(k.1), 29(k.1), 29(k.2), 31(k.1), 31(k.2), 33(k.1), 33(k.2), 37 , 39(k.1), 39(k.1), 39(k.2), 41(k.1), 41(k.2), 41(k.3)
11752515, 16(k.1), 16(k.2), 17, 18, 21(k.1), 21(k.2), 21(k.3), 23(k.1), 23( k.2), 23(k.3), 25, 25А, 25Б, 28, 30(k.1), 30(k.2), 30(k.3), 30(k.4), 30А, 32, 34
  • «Queens», до якої входить Roosevelt Avenue із номерами будинків:
11547710, 12, 14, 16, 18, 20, 22
1153043, 5. 7, 9, 11, 13, 15
Без індексу16, 17, 18, 19, 20


Файл імпорту виглядатиме так:

zone,postal_code,street_name,city,start_number,end_number,street_filter_type

Brooklyn, 117208,Brooklyn,New York,1,5,0
Brooklyn, 117208,Brooklyn,New York,11,11,0
Brooklyn, 117525,Brooklyn,New York,15,18,0
Brooklyn, 117525,Brooklyn,New York,21,25,1
Brooklyn, 117525,Brooklyn,New York,28,34,2
Queens, 115477, Roosevelt Avenue,New York,10,22,2
Queens, 115304, Roosevelt Avenue,New York,3,15,1
Queens, , Roosevelt Avenue,New York,16,20,0


     Крок 2. Імпортуйте файл 

     Щоб імпортувати зони (області) з підготовленого файлу:

  1. У розділі Графік роботи та картографія у розділі Зони обслуговування виберіть пункт Ручне створення.
  2. Натисніть кнопку Список зон обслуговування.
  3. У вікні, натисніть кнопку Імпортувати з CSV.
  4. Вкажіть csv-файл, з якого буде завантажено налаштування зон. Для цього натисніть кнопку Вибрати файл.
  5. Виберіть варіант імпорту:
    • Перестворювати всі зони обслуговування. При виборі цього варіанта всі раніше створені зони будуть видалені, а замість них завантажені нові налаштування зон із файлу. Вибирайте цей пункт лише в тому випадку, якщо у csv-файлі постійно підтримується актуальна інформація про всі зони.
    • Створювати лише нові зони обслуговування. Якщо використовується цей режим імпорту, раніше створені області залишаться незмінними, а список міститиме лише нові унікальні зони. 
  6. Натисніть кнопку Імпортувати.

Після імпорту даних із файлу до списку зон будуть додані записи.


     Умови обслуговування

     Після налаштування зон визначте умови обслуговування – розклад роботи точок приготування, вартість та зони доставки, а також що робити із зовнішніми замовленнями.

     Якщо ви не використовуєте зони, умови обслуговування налаштовуються для точок приготування.

     При використанні зон умови налаштовуються для точки, котра обслуговує конкретну зону. Причому точка може обслуговувати кілька зон із різними умовами: різна вартість доставки, за різним розкладом тощо.

     Умови обслуговування можуть бути однаковими для всіх точок (або зон) чи індивідуальними.


     Загальні налаштування розкладу

     Використовуйте цей блок, щоб налаштувати розклад для своїх точок доставки: за загальним чи індивідуальним. Тут також налаштуйте загальний розклад. Індивідуальний розклад вкажіть у розділі Зони доставки.


Графік роботи точок

     Замовлення можна призначити тільки на ту точку, яка працює у передбачуваний час доставки. Якщо час доставки замовлення вийшов за межі розкладу точки, оператор побачить попередження. Він зможе зберегти таке замовлення лише за наявності права «Обходити обмеження графіка та картографії» (D_BDR).Якщо розклад роботи у всіх точках загальний, встановіть галочки  Однаковий розклад на всі дні тижня та  Загальний час роботи для всіх точок і зон доставки, вкажіть час початку та закінчення роботи. Також можна зазначити, що точки працюють цілодобово.


Мінімальна сума замовлення 

     Якщо всі точки доставляють замовлення, лише починаючи з певної суми, встановіть галочку Однакова мінімальна сума для всіх точок та зон доставки та введіть суму в полі Мінімальна сума за замовчуванням. Сума може бути від нуля до мільйона гривень. За умови збереження замовлення його сума звіряється з мінімальною сумою.

     Мінімальна сума враховується лише для замовлень на доставку. Замовлення на самовивезення можуть мати будь-яку суму.

     Якщо сума замовлення нижча за мінімальну, оператор побачить попередження. Він зможе зберегти таке замовлення лише за наявності права «Обходити обмеження графіка та картографії» (D_BDR).

     Приклади використання мінімальної суми замовлення в налаштуваннях обслуговування: Зона доставки та мінімальна сума замовлення та Графік роботи та мінімальна сума замовлення.


Тривалість доставки 

     За замовчуванням готові страви потрібно доставити клієнту протягом години. Цей час розраховується від моменту, коли оператор прийняв замовлення до отримання клієнтом.

     Якщо для всіх зон тривалість доставки стандартна, встановіть галочку Одинакові нормативи доставки для всіх точок та зон доставки і вкажіть кількість годин та хвилин у полі Тривалість доставки.

     Під час створення замовлення обчислюється орієнтовний час доставки автоматично. До поточного часу додається тривалість доставки. Оператор отримує сповіщення про зміну часу доставки, щоб він або вона могли повідомити клієнта про це клієнта.


     Примітка: якщо стандартна тривалість доставки була змінена на точці приготування, ці зміни будуть передані в кол-центр тільки після перезавантаження Syrve POS на точці. В іншому випадку в кол-центрі передбачуваний час доставки розраховуватиметься по-старому.


     За допомогою зазначеної тривалості доставки контролюється своєчасна обробка попередніх та термінових замовлень.

     Якщо поточний час дорівнює передбачуваному часу доставки мінус стандартна тривалість доставки, то така доставка отримує статус Пора готувати.

     Якщо приготування не починається протягом п’яти хвилин (поточний час дорівнює «передбачуваному часу доставки» мінус «стандартна тривалість доставки» плюс п'ять хвилин), то така доставка позначається червоним, і з'являється повідомлення, що її давно час готувати.

     Примітка: повідомлення про те, що доставку давно настав час готувати, з'являється через п'ять хвилин після переходу замовлення в статус Пора готувати. Цей час можна вказати в секундах за допомогою параметра DeliveryConfirmingTimeout у файлі %AppData%\Syrve\Rms\Default\config\Delivery.config.xml.


Інтервали доставки

     Щоб вибрати час доставки або самовивезення з урахуванням завантаження кухні, необхідно активувати режим Інтервали часу доставки. Для цього потрібно включити (встановити значення true) відповідний параметр UseDeliveryIntervalsDateTimeDialog у конфігураційному файлі Syrve POS, який за замовчуванням вимкнено (встановлено закінчення false).


Вартість доставки 

     Для замовлення можна автоматично додавати послугу на доставку при його надсиланні на точку. Вартість такої послуги може змінюватись в залежності від району обслуговування та часу доби, залежати від типу замовлення, а також може бути однаковою для всіх точок.

     Під час додавання послуги оператор повинен повідомити клієнта про зміну суми замовлення.

     Коли замовлення ділиться між клієнтами, вартість послуги ділиться усім порівну. До послуги можуть застосовуватися знижки, надбавки та податки.


Рахунок виручки

     За замовчуванням вартість доставки враховується на рахунку Торговий виторг без урахування знижок — у полі Рахунок виручки пункт Не вибраний.

     Якщо потрібно враховувати вартість доставки на окремому рахунку, створіть його в плані рахунків із типом Доходи або Інші доходи, потім вкажіть у полі Рахунок виручки.

     Якщо не потрібно враховувати вартість доставки на окремому рахунку, не вказуйте його в полі Рахунок виручки.


Однакова вартість доставки у всіх зонах 

     Якщо послуга доставки у всіх зонах повинна коштувати однаково:

  1. До довідника номенклатури додайте страву, Послуга на доставку за ціною 300 гривень. Це можуть бути тільки страви, які продаються у відділенні доставки, і вони мають тип місця приготування.
  2. Для кожної точки додайте цю страву до прейскуранту: вкажіть ціну в картці страви або використовуйте наказ про зміну прейскуранта.
  3. У розділі Доставка Графік роботи та картографія увімкніть налаштування Додавати у замовлення вартість доставки та вкажіть, як змінюється вартість.
  4. За замовчуванням встановлена галочка Вартість однакова для всіх точок доставки. У полі Додаткова плата за доставку вкажіть блюдо з потрібною вартістю. На всіх точках на замовлення завжди додаватиметься ця страва.
  5. Збережіть налаштування.


Вартість доставки залежить від типу замовлення 

     Вартість доставки може залежати від того, звідки замовлення надійшло і чий кур'єр доставить його. Наприклад, ресторан користується послугами агрегаторів Glovo, їх кур'єри відвозять замовлення безкоштовно. Крім того, ресторан може надсилати замовлення із власними кур'єрами, але така послуга буде платною.

     Для визначення джерела можна використовувати типи замовлень. І залежно від типу призначати вартість доставки.

     Щоб налаштувати вартість доставки, залежно від типу замовлення, але однакову для всіх терміналів:

  1. Заповніть довідник Типи замовлень – додайте туди доставку кур'єрами агрегаторів та власну доставку. Режим обслуговування для всіх типів має бути Доставка кур'єром.
  2. У блоці Вартість доставки встановіть галочки Додавати вартість доставки та Вартість доставки залежить від типу замовлення
  3. Виберіть пункт із платною доставкою, наприклад Доставка власним кур'єром.
    Для вибору доступні тільки типи з режимом обслуговування Доставка кур'єром. Оскільки вартість доставки своїми кур'єрами одна і та ж у всіх зонах, встановіть галочку Вартість доставки  однакова для всіх точок та виберіть послугу доставки.
  4. Виберіть блюдо, яке вважається платою за доставку, наприклад Послуга доставки.
  5. Збережіть налаштування.

     Наведений приклад працює так: коли клієнт замовляє страви через агрегаторів, то у замовлення має встановлюватись тип Glovo, тоді доставка буде безкоштовною. Якщо замовлення доставлятиме кур'єр ресторану, то замовлення має мати тип Доставка власним кур'єром, а послуга буде платною.Якщо послуга доставки своїми кур'єрами для різних терміналів або зон повинна коштувати по-різному, то не встановлюйте галочку Вартість для всіх точок доставки.  А вартість послуги оберіть для кожного терміналу окремо в таблиці Зони доставки.


Зовнішні замовлення

     Зовнішні замовлення із сайту, від агрегаторів і т.п. можуть призначатися на точки автоматично без участі оператора. Для цього встановіть галочку Автоматично розподіляти зовнішні замовлення на точки.

     Розподіл зовнішніх замовлень виконується з урахуванням умов:

  • прив'язки терміналів до зон обслуговування,
  • графіка роботи точок,
  • мінімальним сумам, встановленим для точок та зон обслуговування.

     При надходженні зовнішнього замовлення система може виявити помилку. Наприклад, задана неправильна адреса доставки, мінімальна сума замовлення або час роботи точки. Для такої зовнішньої доставки система не може призначити точку приготування. У цьому випадку виконується одна з таких дій: замовлення або відхиляється, або зберігається як проблемне. Виберіть одну з дій у полі Дія під час помилки перевірки зовнішнього замовлення. Із «проблемним» замовленням розбирається оператор кол-центру.


     Зони доставки 

     У розділі Зони доставки налаштовуються умови обслуговування точок приготування, якщо вони відрізняються.

     Якщо зони обслуговування не використовуються, умови налаштовуються для кожного терміналу доставки.

     Якщо ж налаштовані зони (на картах чи вручну), умови задаються для точки, яка обслуговує конкретну зону. Одна точка може обслуговувати кілька зон із різною мінімальною сумою замовлення або тривалістю доставки.


Як додати зону обслуговування 

  1. Натисніть кнопку Додати.
  2. Виберіть термінал доставки та Зону обслуговування, куди кур'єри будуть доставляти замовлення, приготовані на точці з цим терміналом. В Syrve HQ точка приготування, до котрої належить термінал доставки, відображається в полі Підрозділ.
  3. Якщо зона має умови обслуговування, зніміть потрібну галочку в розділі загальних умов і налаштуйте їх у таблиці із зонами доставки.

     Для зручної роботи таблицю можна згрупувати за підрозділами, терміналами та зонами обслуговування.


Пріоритет 

     Пріоритет визначає, в якому порядку система перевірятиме термінали в процесі пошуку потрібного для доставки замовлення. Термінали з найвищим пріоритетом тобто «1», перевіряються першими.

     Коли точки доставки мають однаковий пріоритет, то за інших рівних умов (адреса, графік роботи, наявність страви у продажу) система вибирає першу за списком.

     Якщо ви вказуєте пріоритет для кожної точки, то спочатку система перевіряє точку з пріоритетом, рівним одиниці. Якщо параметри точки відповідають умовам пошуку, то для доставки замовлення вибирається саме ця точка. Якщо умови не виконуються, система переходить до наступної точки з пріоритетом 2.

     Приклади використання пріоритету в налаштуванні умов обслуговування: Вартість послуги доставки, Страва в стоп-листі або знята з продажу.


Різна тривалість доставки вранці та ввечері 

     Умови обслуговування на точці можуть змінюватися від часу роботи. Наприклад, тривалість доставки вранці та ввечері може відрізнятися.

     У нічний час деякі точки можуть бути закриті, а їх замовлення обробляє чергова. Для такої точки можна задати кілька зон обслуговування. Вдень точка обслуговує лише найближчий район, а вночі усі зони. 


Нестандартна тривалість доставки

     Щоб встановити нестандартну тривалість для деяких зон, зніміть галочку з пункту Однакові нормативи доставки для всіх точок та зон доставки та введіть тривалість для таких зон у таблиці. 

     Для групової зміни тривалості доставки одразу в декількох зон:

  1. Виділіть потрібні позиції за допомогою клавіш Ctrl  або Shift.
  2. У виділеній області клацніть правою кнопкою миші та в контекстному меню виберіть пункт Змінити тривалість доставки.
  3. У вікні виберіть один із способів зміни:
    • Змінити на - введіть кількість хвилин, на яку потрібно збільшити зазначену тривалість доставки.
    • Поставити рівним - вкажіть тривалість доставки, яка буде застосована до всіх виділених позицій.
  4. Натисніть кнопку Застосувати.


У кожній зоні вартість доставки різна

     Щоб призначити різну вартість доставки у зонах обслуговування:

  1. Зніміть галочку Вартість однакова для всіх точок доставки.
  2. Для кожного рядка графіка роботи точок у полі Додаткова плата за доставку вкажіть «страву» з певною вартістю. Яка страва автоматично буде додана на замовлення, залежить від обраної точки.
  3. Збережіть налаштування.


     Приклади умов обслуговування


Приклад 1. Простий 

     Одним із найпростіших прикладів може бути наступний: торгове підприємство надає послугу доставки тільки в строго визначеній зоні із заданою мінімальною сумою замовлення - 500 грн.

Для налаштування умов обслуговування:

  1. Позначте зони обслуговування на карті та вкажіть посилання на цю карту.
  2. Вкажіть мінімальну суму за промовчанням.
  3. У таблиці Зони доставки виберіть термінал та вкажіть зону.


Приклад 2. Зона доставки та мінімальна сума замовлення 

     Торгове підприємство надає послуги з доставки замовлень тільки в строго визначеній зоні з 11:00 до 23:00, а мінімальна сума замовлення складає 500 грн.

Для налаштування:

  1. Позначте зони обслуговування на карті та вкажіть посилання на цю карту.
  2. Вкажіть мінімальну суму за замовчуванням – 500 грн.
  3. Вкажіть час початку роботи – 11:00, а закінчення – 23:00.


Приклад 3. Графік роботи та мінімальна сума замовлення 

     Служба доставки має дві точки, які обслуговують два райони: «Печерський» та «Шевченківський». У районі «Печерський» доставка працює цілодобово, у районі «Шевченківський» – з 11:00 до 23:00. Мінімальна вартість замовлення складає 500 грн. 

Для налаштування:

  1. Позначте зони обслуговування на карті та вкажіть посилання на цю карту.
  2. Вкажіть мінімальну суму замовлення за замовчуванням – 500 грн. Вона буде поширюватись на всі зони доставки.
  3. До списку зон доставки додайте термінали доставки та вкажіть для кожного відповідну зону обслуговування.
  4. Зніміть галочку Загальний час роботи для всіх точок та зон доставки.
  5. Для кожної зони вкажіть час початку та закінчення роботи:
    • Для зони «Печерський» – цілодобово з 00:00 до 00:00.
    • Для зони «Шевченківський» – з 11:00 до 23:00.


Приклад 4. Чергування точки в нічний час 

     Служба доставки має дві точки, які обслуговують два райони: «Печерський» та «Шевченківський». У районі «Печерський» доставка працює цілодобово, у районі «Шевченковський» – з 11:00 до 23:00.

     Точка «Фортуна», яка обслуговує зону «Шевченківський», не працює в нічний час, тому друга точка «Центр» стає «черговою» та обслуговує у цей час дві зони.

Для налаштування:

  1. Позначте зони обслуговування на карті та вкажіть посилання на цю карту.
  2. Зніміть галочку Загальний час роботи для всіх точок та зон доставки.
  3. У списку зон доставки терміналу «Центр» додайте дві зони обслуговування:
    1. Для зони «Печерський» вкажіть години роботи з 00:00 до 00:00, тобто цілодобово.
    2. Для зони «Шевченківський» вкажіть години роботи з 23:00 до 11:00.
  4. Для терміналу «Фортуна» виберіть зону обслуговування «Шевченківський» та вкажіть період роботи з 11:00 до 23:00.


Приклад 5. Вартість послуги доставки 

     Торгове підприємство надає послуги з доставки замовлень тільки в строго визначеній зоні. Вартість послуги залежить від вартості замовлення:

  • Якщо сума замовлення більше 500 грн., То доставка здійснюється безкоштовно.
  • Якщо сума замовлення менше 500 грн., То вартість доставки складає 50 грн.

Для налаштування:

  1. Позначте зони обслуговування на карті та вкажіть посилання на цю карту.
  2. Зніміть галочку Одна мінімальна сума для всіх точок і зон доставки.
  3. Поставте галочку Додавати у замовлення вартість доставки.
  4. У списку зон доставки для терміналу «Центр» додайте два рядки із зоною обслуговування «Печерський»:
    1. У першому рядку налаштуйте умову додавання вартості доставки за замовлення сума якого менше 500 грн.
    2. У другому рядку налаштуйте умову безкоштовної доставки замовлення на суму понад 500 грн.

Вказувати пріоритет у такому разі потрібно для того, щоб чітко визначити черговість перевірки умов. Якщо пріоритет в обох рядках буде однаковий, то перша буде задовольняти умови за будь-якої суми замовлення, і при цьому буде додано вартість доставки.


Приклад 6. Нормативи доставки 

     Служба доставки має одну точку, котра обслуговує два райони: «Печерський» та «Шевченківський». До району «Печерський» кур'єри доставляють замовлення за 30 хвилин, у «Шевченківський» – за 60 хвилин.

Для налаштування:

  1. Позначте зони обслуговування на карті та вкажіть посилання на цю карту.
  2. Зніміть галочку Одинакові нормативи доставки для всіх точок та зон доставки.
  3. У списку зон доставки терміналу «Центр» додайте дві зони обслуговування. Для кожної зони вкажіть тривалість доставки у форматі: години:хвилини.


Приклад 7. Страва в стоп-листі або знята з продажу 

     Служба доставки має дві точки, кожна з яких доставляє замовлення у своїй зоні за 60 хвилин. Якщо в одній точці закінчилися страви (внесені до стоп-листу) або зняті з продажу, то друга точка виконує доставку замовлень першою, але довше, наприклад, за 90 хвилин.

Для налаштування:

  1. Позначте зони обслуговування на карті та вкажіть посилання на цю карту.
  2. Зніміть галочку Одинакові нормативи доставки для всіх точок та зон доставки.
  3. Для кожного терміналу додайте по дві зони обслуговування з різною величиною пріоритету та тривалістю доставки.

Район "Печерський" є основним для точки "Центр". Другим районом обслуговування для цієї точки є «Шевченківський». Для точки «Фортуна», навпаки, район «Шевченківський» основний, а «Печерський» другорядний.

     Допустимо надходить замовлення з адреси, яка входить до району «Шевченківський», і одна із страв знаходиться у стоп-листі. У цьому випадку точка "Фортуна" не зможе його доставити. Система продовжить пошук іншої точки, яка має нижчий пріоритет. В результаті вона призначить це замовлення на точку «Центр», оскільки вона також є точкою доставки для зони «Шевченківський».