Прийом оплати за надані послуги або продані товари реєструється через Syrve POS. Вона може бути зроблена різними способами: за готівку, банківськими картками, за безготівковим розрахунком або списуватись за рахунок закладу. Відповідно до обраного способу оплати та типу платежу провадиться облік коштів.

     Оплата – це не тільки прийом оплати за замовлення, але й налаштування Syrve Kitchen та руху товару. Можуть бути налаштовані такі складські господарські операції: приготування, відвантаження, переміщення, переробка, списання, а також інвентаризація.

     Можливі способи оплати та їх налаштування задаються у Syrve Office. Після встановлення системи за замовчуванням вже налаштовані методи, що найчастіше зустрічаються для оплати, вони представлені у довіднику, що викликається за допомогою пункту меню Роздрібні продажіТипи оплат.

     У налаштуваннях торгового підприємства для групи може бути встановлений тип оплати, що пропонується за замовчуванням у вікні прийому оплати в Syrve POS.

     Такий тип оплати не може бути видалений зі списку типів оплати розділу.

     Роздрібні продажі та при редагуванні основні параметри такого типу оплати будуть недоступні.

     

Для налаштування нового способу оплати:

  1. Виберіть пункт Роздрібний продажТипи оплати та натисніть кнопку Додати.
  2. Встановіть параметри оплати. Зовнішній вигляд вікна налаштування способу оплати та його параметри залежить від типу платежу.
  3. Деякі типи оплат можуть бути призначені лише для зовнішніх платежів їх не можна буде вибрати на касі вручну, для цього встановіть галочку Забороняти вводити вручну. Такі оплати будуть додаватися лише через API і з'являтися у Syrve як зовнішні платежі.
  4. Якщо цей спосіб оплати може бути об'єднаний з одним із інших способів (даним способом може бути оплачена частина замовлення), то в полі Можна комбінувати з іншими типами оплати має стояти галочка.
  5. Якщо потрібно, щоб тип оплати застосовувався лише до певних категорій страв, зніміть галочку в полі Застосовувати для всіх категорій та виберіть у списку потрібні категорії страв.

         Увага! Якщо галочка не встановлена і у списку вибрано лише деякі категорії страв, то сплатити з використанням даного типу оплати замовлення, в якому є страви, які не стосуються вибраним категоріям буде неможливо. Вам буде видано повідомлення про те, що ці страви потрібно перенести на інше замовлення.

         Замовлення можна сплатити лише тим типом оплати, для якого задані категорії всіх страв, наявних у замовленні, або всі категорії страв.
  6. Якщо під час реєстрації операції даним типом оплати потрібно друкувати товарний чек, встановіть галочку у полі Друкувати товарний чек і задайте кількість примірників, що має при цьому друкуватись.
  7. Встановіть галочку Відкривати грошову скриньку, якщо під час виконання операції, що реєструється даним типом оплати, необхідно, щоб грошовий ящик відкривався автоматично.
  8. Щоб при оплаті замовлення автоматично було внесено його суму, встановіть галочку Встановлювати точну суму.
  9. Платежі можуть надходити від зовнішніх систем через API. Наприклад, клієнт може зробити замовлення та сплатити його банківською карткою на сайті ресторану.Щоб дозволити такі платежі встановіть галочку Може застосовуватись ззовні.
  10. Для зовнішніх платежів необхідно вказати спеціальний код, за яким виконується ідентифікація оплати у зовнішньому API. Введіть значення в поле Код, наприклад, "VISA". Це можуть бути коди платіжних систем, наприклад Qiwi. Такий код має бути алфавітно-цифровим, він вводиться лише у верхньому регістрі.
  11. Для типу оплати може бути передбачене автоматичне нарахування знижки. Тобто, наприклад, при оплаті замовлення ваучером, вартість замовлення автоматично зменшується на 10%. Для цього у нижній частині вікна в полі Знижка / надбавка виберіть одну з налаштованих раніше знижок чи надбавок.

         Примітка: знижка не спрацює, якщо на момент вибору типу оплати вже надруковано попередній чек. Це потрібно щоб уникнути махінацій з боку персоналу — коли гість оплачує повну суму замовлення, а співробітник потім додає знижку, щоб залишити собі різницю.

  12. У звіті про ДДС може бути подана інформація з будь-яких видів оплат - поле Стаття ДДС. За замовчуванням для оплати готівкою встановлено статтю Операційна діяльність – Виторг. При необхідності облік готівкових коштів може здійснюватися без відображення у ДДС, для цього у типі оплат готівкою у полі Стаття ДДС виберіть пустий рядок.
  13. Ви можете ввести додаткову інформацію про цей спосіб оплати у полі Коментар.
  14. Після введення всіх параметрів натисніть кнопку Зберегти.
         

Визначення складу за типом місця приготування

     При створенні документа, що реєструє переміщення, обов'язковими параметрами є склад, з якого проводиться списання, та склад, на який товар чи страва припадають. Склади списання та приходу задаються для документа у вигляді оплати, настроєному реєстрації цієї операції, двома способами: завданням вручну за допомогою вибору зі списку або автоматично за типом місця приготування, заданим у картці номенклатури елемент.

     Якщо типу оплати задано визначення складу за типом місця приготування, то для кожної позиції в документі склади списання та приходу визначаються наступним чином:

  • За типом місця приготування, заданим у картці номенклатури елемента та відділення, на терміналі якого формується даний документ, що визначається місцем приготування елемента;
  • За місцем приготування, у свою чергу, вказує на склад, заданий у налаштуваннях цього відділення торгового підприємства.

     В результаті реєстрації операції переміщення для кожної пари складів списання та приходу, що є в документі, буде надруковано квитанцію, котра міститиме лише ті позиції товарів або страв, для яких визначено дана пара складів.