При вилученні гроші переміщуються з шеф-рахунку на кор. рахунок, а при внесенні навпаки. За замовчуванням вилучення реєструється з рахунку Торгові каси, це рахунок збору фіскальної готівки протягом касової зміни.

     Для того щоб мати можливість реєструвати в Syrve POS операції внесення або вилучення грошових коштів з каси, котрі не пов'язані з прямими продажами, а також для реєстрації руху грошових коштів у Плані рахунків, необхідно налаштувати в системі можливі типи таких операцій.

     Через інтерфейс Syrve POS можуть реєструватися не тільки видачі готівки з грошової скриньки, а й, наприклад, інкасація із сейфа в банк.

     Вилучення можна реєструвати в Syrve POS не тільки з рахунку Торгової каси на рахунок, заданий у налаштуваннях типу внесення/вилучення. Можлива реєстрація будь-якої фінансової операції з руху грошових коштів. І якщо жоден із цих рахунків не є рахунком "Торгової каси", то така операція буде нефіскальною. Для цього рахунок, який має використовуватися замість рахунку "Торгової каси", необхідно зазначити в налаштуваннях типу внесення/вилучення в полі Шеф-рахунок.

     Під час реєстрації внесення або вилучення в полі шеф-рахунку автоматично підставляється рахунок відкритої картки в Плані рахунків, а не шеф-рахунок з налаштувань типу внесення або вилучення. Див. також статтю Облік грошових коштів.

     Щоб налаштувати типову операцію внесення або вилучення:

  1. Виберіть у меню Роздрібні продажі пункт Типи внесень / вилучень.
  2. Для заведення нового типу натисніть кнопку Додати.
  3. Задайте тип операції ("внесення", "вилучення" або "вилучення виручки") і введіть її найменування, що відображає її суть.
  4. Якщо поле Шеф-рахунок залишити порожнім, то за замовчуванням використовується рахунок Торгової каси. Якщо вилучення проводиться не з рахунку Торгової каси (на цьому рахунку відображаються гроші, які знаходяться у грошовому ящику), а замість нього використовується інший рахунок, тоді вкажіть його в полі Шеф-рахунок. У цьому випадку операція буде нефіскальною.
  5. У полі Кор.рахунок виберіть зі списку назву рахунку, на якому будуть обліковуватимуться внесені або вилучені суми. Залежно від обраного рахунку буде визначено тип контрагентів операції, одного з яких необхідно буде задати при здійсненні цієї операції.
  6. У полі Стаття РГК вкажіть статтю руху грошових коштів для цієї типової операції. Ця стаття автоматично буде встановлена при реєстрації такої операції за рахунком у Плані рахунків.
  7. Для того, щоб дані за цією операцією при отриманні звітів були віднесено до тієї чи іншої концепції, виберіть її назву в полі Концепція для операцій в Syrve Office або Syrve HQ. Для операцій, виконаних через Syrve POS, цей параметр не проставляється.
  8. Якщо ви хочете встановити обмеження на розмір внесеної або вилученої суми, то поставте галочку в полі Є і введіть максимальну суму внесення / вилучення.
  9. Якщо ви передбачаєте реєструвати цю операцію внесення або вилучення грошових коштів в Syrve POS, то зніміть галочку Забороняти вводити вручну.
  10. Для того щоб співробітник, який здійснює операцію цього типу реєстрував причину її виконання, в полі Вимагати введення коментарів до операції в Syrve POS має стояти галочка. У цьому разі при виконанні внесення або вилучення буде виводитися вікно з екранною клавіатурою, в якому для завершення цієї операції необхідно буде ввести коментар.
  11. Після заповнення всіх параметрів натисніть кнопку Зберегти.