У статті описані загальні операції, які можна виконувати над елементами номенклатури: копіювання, переміщення, редагування, видалення та відновлення. Як створити та налаштувати групу, товар, страву та ін, описано в статтях Номенклатурна група та Елемент номенклатури.
Щоб швидко знайти елемент номенклатури, введіть назву у рядку Пошук. Достатньо почати вводити будь-які слова чи букви з назви.
Результати пошуку відображаються по-різному в залежності від вигляду довідника:
Полегшити заповнення довідника номенклатури можна за допомогою копіювання вже наявних елементів. Для цього виділіть елемент, близький за параметрами того, який хочете створити, і виберіть Дії → Копіювати. Відкриється картка нового елемента, де заповнені самі поля, що та у вихідного, крім Номенклатурного коду та Коду швидкого набору.
Внесіть необхідні зміни і збережіть. Ця процедура набагато швидша, аніж створювати новий елемент номенклатури. Артикул та Код швидкого набору будуть призначені автоматично, але при потребі їх можна задати вручну чи змінити в подальшому.
Якщо виникає потреба, то елементи номенклатури можна переміщати з однієї групи до іншої. Це можна зробити трьома способами:
Змінити одразу кілька елементів номенклатури можна за допомогою групового редагування не обов'язково відкривати кожну картку. Для цього утримуючи клавішу Ctrl або Shift, виділіть елементи у довіднику та виберіть Дії → Редагувати. Відкриється вікно Редагування елементів номенклатури.
Поля у вікні редагування заповнюються такими, що збігаються. Порожнє поле означає, що значення цих полях у виділених елементів не збігаються або не вибрано.
Щоб налаштувати поле для всіх вибраних елементів, виберіть потрібне значення в цьому полі та натисніть кнопку Зберегти.
Список модифікаторів страви налаштовується у його картці. Страви з однаковим набором модифікаторів швидше та простіше відредагувати групою.
Для цього виділіть страви, утримуючи клавішу Ctrl або Shift, та виберіть Дії → Редагувати модифікатори.
Якщо у вибраних страв набори модифікаторів різняться, то у вікні відображаються всі наявні модифікатори, а не тільки ті, які збігаються.
За значенням поля Для всіх можна зрозуміти, цей модифікатор є у всіх страв - значок ☑ , в частині страв – ▣ , в жодного страви – ☐ . Щоб видалити модифікатор у всіх виділених страв, зніміть галочку з поля Для всіх та натисніть кнопку Зберегти.
Якщо обмеження кількості модифікаторів збігається у всіх страв, то таблиці відображається його значення. Якщо обмеження не збігаються, то поля залишаються порожніми.
Щоб встановити кількість модифікаторів для всіх страв, введіть значення в пусте поле. Якщо залишити поле порожнім, збережеться попереднє значення.
Щоб додати до всіх страв простий або груповий модифікатор, натисніть кнопку Додати та додайте модифікатор, як описано у статті Модифікатори.
Любі елементи довідника можна видалити. Для цього виділіть в списку необхідні рядки та виберіть Дії → Видалити.
Якщо в елементах на видалення є товари з не нульовим залишком, програма покаже попередження:
Видалені елементи відображаються у довідниках, звітах та документах як закреслені. Причому у звітах та документах видалені позиції відображаються завжди, а їх кількість і ціна враховуються в розрахунках.
Щоб переглянути видалені елементи, натисніть Перегляд → Показ.
Видалені елементи, можна відновити. Для цього:
1. Виберіть пункт Вигляд → Показати видалені.
2. Перейдіть до списку один або кілька елементів, які потрібно відновити.
3. Виберіть Дії → Відновити.
Елементам номенклатури можуть бути присвоєні різні категорії. У відповідно до них згодом надаються звітні дані.
Присвоєння категорії виконується під час налаштування параметрів елемента у вкладці Додаткова інформація, але до цього спочатку має бути визначено загальний список категорій.
Щоб налаштувати список категорій у довіднику номенклатури, натисніть кнопку
Щоб налаштувати список категорій у довіднику номенклатури, натисніть кнопку Дії та із списку виберіть Редагувати список категорій. Щоб визначити нову категорію страв, клацніть мишею у верхній рядку, позначеному значком + і введіть назву категорії. Щоб поставити ще одну категорію, клацніть по одному з рядків списку, щойно введене значення буде переміщено до списку, тим самим верхній рядок стане доступним для введення нового значення. Після зміни всіх необхідних категорій натисніть кнопку Зберегти зміни.
У меню підприємства можуть бути присутні страви, які продаються в різних розмірах. Від них залежить підсумкова вартість страви та обсяг списуваних інгредієнтів. У таких випадках довідник Шкала розмірів допомагає сформувати номенклатуру без створення різних елементів для кожного варіанта, обмежившись лише однією позицією. Наприклад, кока-кола продається у склянках об'ємом 0,3 л та 0,5 л, а піца – діаметром від 23 до 40 см. Щоб завести в довідник таку страву, потрібно створити шкалу розмірів та вказати її в номенклатурній картці страви. При додаванні його в замовленні ви зможете вибрати розмір із запропонованого списку.
Шкала призначається для елемента номенклатури у його картці у вкладці Шкала розмірів, а також може використовуватись для налаштування схеми модифікаторів.
Щоб створити нову шкалу:
Шкалу розмірів, вже призначену страві або модифікатору, видалити не можна. Ви можете видалити розмір, що входить до шкали. У цьому випадку продаж страви з цим розміром буде неможливим.