Елементи номенклатури в Syrve - це товари, страви, напівфабрикати (заготовки), модифікатори та послуги. Щоб відкрити список номенклатури, виберіть пункт меню Товари та склади → Номенклатура. 

     Довідник Номенклатура об’єднує всі типи номенклатури. 

     В меню Товари та склади існують і окремі довідники по кожному типу номенклатури. Окрім послуг. Хоча в довіднику Номенклатура послуги відображаються. Проте для послуг існує окремий довідник, який винесено із загального списку меню до окремого довідника Послуги в розділі Фінанси.


     Кожен тип номенклатури позначається значками:

  Товари — це зазвичай продукти, які використовуються для приготування страв, модифікаторів, заготовок (мука, цукор, картопля) або закупаються в готовому вигляді і продаються без обробки (шоколад, кока-кола, вода в пляшках). Але до товарів також відносяться такі матеріальні одиниці обліку, такі як меблі, посуд, обладнання, упаковка та інше.

    Страви — готуються за рецептурою та продаються гостям як кінцевий продукт. Страва складається із інгредієнтів і має технологічну карту. Наприклад, Борщ, салат Цезар, котлета.

  Модифікатори — це додаткові інгредієнти або навпаки вилучення окремих інгредієнти при приготуванні страви, зміна розміру страви, варіанта приготування чи подачі страви. Наприклад, страва «Стейк» має кілька модифікаторів за ступенями прожарки. Або до морозива можна додати різні начинки. Модифікатор може мати технологічну карту і складатися з інгредієнтів. При цьому модифікатор може мати і власну ціну.

    Напівфабрикати (або заготовки) — це товари які вже підлягали первинній обробці, але потребують ще кінцевої обробки перед вживанням. Напівфабрикати складаються з інгредієнтів і використовуються для приготування страви. Наприклад, чищена картопля, тісто, тертий сир, соус до салату.

    Послуги та тарифи - послуги, які ви надаєте гостям, або послуги, які отримує Ваша організація від сторонніх організацій, наприклад, більярд, доставка, оренда.

     Групи — використовуються для об’єднанням близьких по властивостями елементів номенклатури. Група може мати в своєму складі не тільки елементи номенклатури, але і інші групи. В прейскуранті торгового підприємства страви відображаються з урахуванням їх приналежності до групи. 


     Значки елементів номенклатури можуть мати додаткові помітки:

   Зелений кружечок — на значку страви (товару, модифікатора, елемента групи) вказує, що є данні позиції приймають участь у продажах. Тобто доступно для замовлення на Syrve POS.

     Знак оклику— проблеми з налаштуванням страви (модифікатора, заготовки, елемент групи): нема технологічної карти, призначено виділену категорію, або в тех-картці міститься інгредієнт, який видалено з діючої номенклатури. Довідник номенклатури може відображатися у вигляді дерева чи таблиці, який можна вибрати в меню Вигляд. Значки елементів відображаються при перегляд довідника у вигляді дерева.

     Властивості та характеристики елементів номенклатури відображаються у колонках, які можна переміщувати. Також ці колонки можна приховати або показати в таблиці. Для цього натисніть кнопку Вигляд та у пункті Налаштування колонок встановіть галочки навпроти колонок, що цікавлять. 

     Наприклад, бухгалтер-калькулятор створює ТТК і бажає контролювати отриману націнку за показниками, то він додає колонки: 

  • "Націнка, грн." = "Ціна, грн" − "Собівартість, грн". Ці значення показані в полях номенклатурного списку. В полі "Собівартість, грн." показано «ССН» або «ССС», в залежності від способу списання страви (за інгредієнтами або готовою стравою).
  • «Націнка, %» = («Ціна, грн» − «Собівартість. грн»)/«Собівартість, грн»×100%.
  • «Вихід» - це сумарний вихід продукту з існуючої ТТК.

      З довідника можна побудувати багато звітів, наприклад, звіти про харчову та енергетичну цінність страв, які товари входять до складу страв у відповідності до техкарт. Для цього у меню Дії виберіть відповідний звіт. 

     Якщо прямо в довіднику, виділити за допомогою Ctrl або Shift номенклатурні позиції, то з ними можна проводити групові обробки, або створити Наказ про зміну прейскуранту. Для цього достатньо натиснути на праву кнопку мишки і відкриється додаткове меню, з додатковими можливостями, які значно спрощують роботу.