Щоб створити Платіжну відомість:
- У списку Платіжні відомості натисніть кнопку Створити.
- За необхідності відредагуйте згенерований автоматично обліковий номер нової платіжної відомості, під яким вона буде зареєстрована в системі. Номер може бути відсутнім, якщо шаблон нумерації налаштований таким чином, що при створенні документа йому не вистачає даних для генерації. У цьому випадку номер буде запропоновано згенерувати під час збереження документа.
- У полі За період з встановлено дату початку періоду - це день, наступний за датою закінчення періоду попередньої відомості, змінити її не можна. У полі За період по введіть дату закінчення періоду, до якого належить документ, за замовчуванням встановлено останній день поточного місяця. У разі зміни періоду проводиться перевірка на перетин з уже наявними документами.
- У полі Підрозділ показано назву торгового підприємства, яке буде здійснювати виплати співробітникам.
- У полі Коментар введіть додаткову інформацію про документ.
- Збережіть відомість. Система перевірить унікальність номера документа, а також відсутність перетинів періодів дії з існуючими відомостями.
- У відомість можна додати співробітників, яких ще немає в документі. Для цього натисніть кнопку Додати співробітників. Якщо за співробітником не зареєстровано жодної проводки, то він у документі не збережеться.
- Зареєструйте всі необхідні виплати та утримання за співробітниками.
Щоб роздрукувати Платіжну відомість за обраними співробітниками, в контекстному меню виберіть пункт Друк.
За кожним співробітником у платіжній відомості відображається:
- Ім'я співробітника в системі, його табельний номер і посада.
- Залишок на початок - баланс за рахунком співробітника на дату початку періоду документа.
- Нараховано - сума нарахувань співробітнику за період документа. Сума проводок за кредитом рахунку "Поточні розрахунки зі співробітниками" за контрагентом. Враховуються проводки з типами ПРЕМ, ПРОЦ, ПОЧАС, ОКЛ, РУЧН, ВС.
- Утримано - сума утримань за співробітником за період документа. Сума проводок за дебетом рахунку "Поточні розрахунки зі співробітниками" з типом ШТРФ, НЕЗАКР, ПРЕДОП, КРЕД, РУЧН, а також проводки за видатковою накладною, якщо співробітник зазначений у ній як покупець, з типом РАСХНАКЛ.
- Виплати - сума виплат, що належать до цього документа (за номером), незалежно від дати, коли вони були зроблені. Тобто виплати – це сума проводок за дебетом рахунку "Поточні розрахунки зі співробітниками", проводки з типом "ІС" і "АВАНС", вони мають такий самий номер, що й документ Платіжна відомість, незалежно від фактичної дати реєстрації виплати.
- До виплати - заборгованість підприємства перед співробітником (Залишок на початок + Нараховано - Утримано - Виплати).
Дані щодо розрахунку зі співробітниками можна групувати за колонкою Посада.
Платіжну відомість можна вивантажити в MS Excel.
Примітка: під час реєстрації виплат із плану рахунків за корр. рахунком "Поточні розрахунки зі співробітниками" за допомогою функції Видати гроші, зі Зведеного звіту із зарплати або при створенні проводки вручну з корр. рахунком "Поточні розрахунки зі співробітниками" потрібно вказувати номер платіжної відомості. Щоб не припускатися помилок, ми рекомендуємо реєструвати виплати з Платіжної відомості.
З картки рахунку "Поточні розрахунки зі співробітниками" можна відкрити Платіжну відомість. Для цього в контекстному меню потрібної проводки виберіть пункт Показати документ. З платіжної відомості можна відкрити картку рахунку "Поточні розрахунки зі співробітниками". Для цього клацніть правою кнопкою миші по співробітнику і в контекстному меню виберіть пункт Картка рахунку. В результаті в картці відобразяться всі проводки за обраним співробітником за період платіжної відомості, з якої ви сюди перейшли.