Видача грошей групі співробітників з Платіжної відомості виконується аналогічно операції видачі авансу.
- Відкрийте Платіжну відомість, виберіть співробітників, яким видаються гроші.
- Натисніть кнопку Видати гроші. У вікні, що відкрилося:
- Для кожного співробітника зазначено всю суму позитивного залишку заборгованості підприємства перед співробітником на дату Платіжної відомості. Можна вказати й іншу суму до виплати, наприклад, у разі часткової виплати. Для цього змініть значення в полі Сума. . Якщо введено нульове значення, то проводка не реєструється.
- У полі Тип видачі виберіть мету видачі грошей. У списку доступні типи вилучень, для яких зазначено корр. рахунок Поточні розрахунки з співробітниками.
- У полях З рахунку, Корр. рахунок і Стаття ДДС автоматично встановлюються налаштування, задані для зазначеного типу вилучення у полі Тип видачі.
- Вкажіть дату виконання операції. За замовчуванням установлено поточна дата.
- У полі Підрозділ відображається назва структурного підрозділу платіжної відомості.
- Для відображення грошового потоку від цієї операції у звіті вкажіть Статтю Cash Flow.
- У полі Платіжна відомість відображається номер цієї платіжної відомості.
- Введіть додаткову інформацію про операцію в полі Коментар. Вона відображатиметься в проводці з нарахування грошових коштів.
- Щоб роздрукувати видатковий касовий ордер або платіжну відомість за цією операцією, встановіть відповідні галочки.
При підтвердженні операції для кожного документа відкриється вікно попереднього перегляду, з якого документи можна роздрукувати або вивантажити в Excel.
- Натисніть кнопку ОК. Якщо ви помилилися під час відбору співробітників, то натисніть кнопку Скасування, і сформуйте список заново.
Після проведення операції для кожного співробітника зареєструється проводка з типом ІС: Дебет (Поточні розрахунки зі співробітниками) / Кредит (Рахунок, заданий при видачі).
Якщо заборгованість нульова або від'ємна, то жодних проводок не реєструється.
Точність відображення сум під час розрахунку зі співробітниками
Рахунки звільнених співробітників з балансом, близьким до нуля, можуть бути скориговані. Щоб такі залишки не показувалися як нульові, і їх можна було нарахувати, необхідно показувати суми з більшою точністю.
Наприклад, залишок 0,003456789 гривень можна побачити в Платіжній відомості тільки за точності 9 знаків після коми. Для цього призначене налаштування Точність відображення сум, що дозволяє вибрати точність 2, 4 або 9 знаків.
Точність може бути встановлена в Платіжній відомості, Зведеному звіті із зарплаті, а також Персональному звіті вибором відповідного пункту контекстного меню. За замовчуванням суми показуються з точністю 2 знаки після коми.
Суми зі встановленою точністю показуються в діалогах Видача грошей, Нарахувати і Нарахувати оклад. Якщо за звільненим співробітником залишився борг, то сума до виплати буде від'ємною, і її потрібно нарахувати.
У вікні нарахування сума боргу підставляється автоматично. Для корекції рахунків може бути налаштований тип нарахування з нульовою сумою. Під час вибору такого типу ненульові суми для нарахування не змінюються.