Звіт про рух товару надає інформацію про зміну залишків та собівартості елемента номенклатури за період.


     Примітка: залишок може бути у елемента, який припадає та витрачається. Тому звіт має сенс для товарів, напівфабрикатів, що закуповуються, а також страв з методом списання «Готове страва".

 

     Щоб відкрити звіт, виберіть пункт Рух товару у розділі Звіти або Товари та склади головного меню. А також його можна побудувати зі звіту Залишки на складах та складських документів: накладної, внутрішньої переміщення та акту списання. У цьому випадку рух товару відображається тільки за складами, що вказані у вихідному документі.

     Для формування звіту виберіть товар, що цікавить, у полі Продукт, вкажіть склад, період у полях За період, з та по та натисніть кнопку Оновити.

     Якщо ви змінили параметри звіту, натисніть кнопку Оновити, щоб вони набули чинності.

     У полі Вигляд вкажіть спосіб відображення інформації у звіті. Вибір варіантів залежить від методу обліку, який вказано у вкладці Налаштування обліку в налаштуваннях торгового підприємства:

  • При методі «Середньозважене змінне» доступний тільки "Табличний вигляд" звіту Рух товару.
  • При методі «ФІФО» – доступні «Таблічний вид», а також «Деталізація по ФІФО» (за порядком списання товару).


     У табличному вигляді для кожної операції, відповідно до якої змінювалося кількість елемента на складі, наводиться:

  • Дата – дата та час реєстрації документа, відповідно до якого зареєстровано таку операцію
  • Тип документа - назва документа
  • Номер документа - номер, під яким зареєстрований даний документ в системі
  • Кореспонденція - найменування постачальника елемента згідно прибуткового документа або назва страви, у складі якої даний елемент був списаний
  • Товар - найменування позиції
  • Склад - найменування складу, на якому було зареєстровано зміна залишку позиції
  • Видаток - кількість, яка була списана зі складу за документом
  • Прихід - кількість, яка була оприбуткована на склад за документом
  • Залишок – загальна кількість елемента, яка зареєстрована на складі після виконання операції
  • Собівартість за од. – собівартість одиниці елемента складі
  • Вартість - загальна вартість елемента в основній валюті, з яким була здійснено операцію
  • Залишок - вартість в основній валюті залишків елемента на складі після виконання операції

     Залежно від типу документа рядки у звіті виділені кольором. Наприклад, видаткова накладна виділена блакитним, акт списання – рожевим, прибуткова накладна – зеленим тощо. Червоним кольором виділено документи, за якими сформувалися від'ємні залишки товару складі. Жирним виділяються документи інвентаризації, у яких є розбіжність фактичного кількості із книжковими залишками. Щоб вимкнути виділення кольором рядків звіту, зніміть галочку Колірна індикація.

     При деталізації звіту з ФІФО кожної операції списання наводиться список операцій приходу, що відповідають тій кількості товару, що у результаті було списано. Якщо списувалися товари з різних партій, і постачалися вони за різною вартістю, то підсумкова собівартість товару в операції списання розраховується як середньозважене значення.

     Зі звіту що-до руху товару можна перейти до перегляду та редагування документа, який реєструє ту чи іншу операцію. Для цього двічі клацніть мишею по рядку з потрібною операцією або виберіть пункт меню Відкрити документ, після чого відкриється документ із можливістю його редагування.

     Зі звіту можна переглядати всі операції приходу та витрати на певному товару, страві, напівфабрикату за будь-яким складом підприємства, а також у всій корпорації за звітний період. Для цього призначена друкована форма Зведений звіт про рух товару, яку можна відкрити за допомогою кнопки Дія Зведений звіт про рух товару.

     Звіти про рух товару можуть бути одержані з контекстного меню накладної, внутрішнього переміщення та акту списання. Звіт Рух товару відкривається також із контекстного меню звіту Залишки на складах. Рух товару показано лише за тими складами, які були зазначені у вихідному документі.