Швидке переміщення по статті:


     Якщо ви хочете проаналізувати будь-який з аспектів руху товарно-матеріальних ресурсів, який не відображено в стандартних звітах, представлених у системі, то можете побудувати свій власний звіт із набором параметрів, що цікавлять. Для цього призначений пункт меню Товари і склади або Звіти → Звіти, що налаштовуються

     Для роботи зі звітами, що налаштовуються, користувач повинен мати права "Переглядати користувацькі звіти" (B_VREPORT) і "Редагувати користувацькі звіти" (B_EREPORT). За замовчуванням цими правами наділені тільки співробітники з правами адміністратора системи.

     Побудова власного звіту має низку нюансів, тому під час його створення можна скористатися одним з наявних (їх список відкривається під час виборі пункту меню). Для цього потрібно вибрати найбільш підходящий за набором параметрів звіт і натиснути кнопку Копіювати. Відкриється вікно завдання параметрів звіту.

     У цьому вікні задаються такі параметри:

  • Найменування - назва звіту.
  • Деталізація - показники, за якими будуть виводитися дані (стовпці таблиці). При натисканні кнопки відкриється список параметрів, за якими звіт може бути деталізовано. У наведеній нижче таблиці міститься перелік показників, які будуть відображені у звіті в разі вибору того чи іншого параметра деталізації. Щоб параметр був представлений у звіті - навпроти його назви має стояти галочка.

         Примітка: показник Сума завжди присутній у будь-якому зі звітів.

  • Назви колонок - назви, під якими фігуруватимуть у звіті показники, перелічені в таблиці вище.
  • Включати до звіту - параметр, що визначає необхідність відображення в звіті інформації про операції, за результатами яких кількість товарів на складах збільшилася та/або зменшилася.
  • Коментар - додаткова інформація, наприклад, опис звіту.
  • Фільтри - параметри, за якими дані звіту будуть обмежені: рахунки, склади, контрагенти, типи операцій. Для цього навпроти фільтра повинна стояти галочка. Значення обираються зі списку, який відкривається під час натискання кнопки. Для побудови звіту в розрізі різних складів, поле для їхнього вибору міститиметься також і у вікні звіту.
Параметр деталізації
Відображувані показники /стовпці
Страва / напівфабрикатПродукт 2, Кількість 2, Ціна 2
Група страви / напівфабрикатиГрупа продукту 2
Група товаруГрупа продукту 1
Дата операції / документаДата і час
ІнгредієнтПродукт 1, Кількість 1, Ціна 1
Категорія страви / напівфабрикатКатегорія продукту 2
Категорія товаруКатегорія продукту 1
КонтрагентКонтрагент
Кореспондуючий склад / рахунокСклад / Рахунок 2
ПДВСума ПДВ, Сума без ПДВ
Номер операції / документаНомер операції
Основний складСклад 1
Ставка ПДВСтавка ПДВ
Тип операції / документаТип операції

      У вікні звіту, крім полів, котрі дають змогу вибрати період що цікавить, представлені також поля Продукт 1 і Продукт 2. Під "Продуктом 1" розуміються товари або напівфабрикати, оприбутковані або списані на/зі складу, під "Продуктом 2" - страви або напівфабрикати, які списуються за технологічною картою в результаті продажу або оприбутковуються за актом приготування. Вибір у даних полях конкретних значень відфільтрує дані звіту.

     Отриманий звіт ви можете відкрити в спеціальному вікні перегляду, натиснувши кнопку Друк. А потім надрукувати звіт на принтері. У цьому вікні ви також можете змінити вигляд звіту, налаштувати його друк, вивантажити дані звіту в файли різних форматів і надіслати файл зі звітом електронною поштою.

     Для співробітника з правом "Редагувати користувацькі звіти" (B_EREPORT) налаштування звіту зберігаються при натисканні кнопки Зберегти вигляд і відновлюються під час наступного сеансу роботи. Це стосується введених даних, встановлених фільтрів, сортування і групування, набору колонок.


     Звіт про ціни на товари від різних постачальників

     Ви купуєте один і той самий товар у різних постачальників і хотіли б простежити за зміною його ціни. Для цього скористаємося Звітом по закупкам за товарами і створимо з нього свій звіт:

  1. Натисніть кнопку Копіювати.
  2. Змініть назву звіту.
  3. Позначте галочкою параметри Контрагент і Дата операції/документа.
  4. Ви можете задавати колонкам звіту свої назви. Наприклад, змініть назву "Контрагент" на "Постачальник".
  5. Введіть коментарі та збережіть звіт.

     Для формування звіту натисніть кнопку Показати або двічі натисніть ліву кнопку миші на відповідному до звіту рядку. Задайте Звітний період і натисніть кнопку Оновити. Ми бачимо список товарів із зазначенням його ціни, кількості та суми, а також постачальника.

     Щоб порівняти ціни, згрупуйте дані звіту за товаром. За кожним товаром ми бачимо, у яких постачальників і за якою ціною ми його купували у звітному періоді.

     Порівняйте ціни на один і той самий товар у різних постачальників. Для цього вкажіть його назву в полі Продукт і натисніть кнопку Оновити. Відсортуйте колонку Середня ціна за зростанням, і ви побачите, у якого постачальника цей товар дорожчий.

     Для того щоб подивитися, в які дні звітного періоду було отримано товар, приберіть групування за обліковими днями і задайте виведення даних звіту за днями. Натисніть кнопку Оновити. Ви побачите, як змінювалася ціна на цей товар.

     Щоб подивитися, як змінювалися ціни на цей товар у кожного з постачальників, додайте групування за постачальником.


     Звіт про асортимент товарів у різних постачальників

     Ви хочете оптимізувати транспортні витрати. І вам потрібна інформація про те, який асортимент надає постачальник. Для цього деталізуйте Звіт про закупівлі за постачальниками за параметрами Група товару, Категорія товару та Інгредієнт.

     Щоб отримати інформацію про закупівлі за кожним постачальником, згрупуйте дані звіту за Контрагентом.

     Ви також можете отримати інформацію про закупівлі певного товару. Для цього вкажіть його назву в полі Продукт і натисніть кнопку Оновити.

     Можна включити режим OLAP, це дозволить більш детально побудувати фільтри або зробити більш зручний вигляд звіту.